тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Дитячий садок Fuji - мрія кожної дитини

Японська система виховання дітей значно відрізняється від європейської, і головним чином тим, що дітям дається як можна більше свободи, направляючи у потрібний напрямок малюків, і не обмежуючи їх ні в діях, ні в думках.

 


Цей дитячий сад, відкритий недалеко від Токіо, по праву може називатися найкращим дитячим садів у всьому світі, оскільки волі у дітлахів тут — хоч відбавляй. Такахару Тедзуки, архітектор і дизайнер цього грандіозного творіння, втілив у ньому, мабуть, всі дитячі фантазії і мрії: в цьому дитячому садку немає дверей між групами, у дворі — величезний зелений майданчик, на якому можна гратися до упаду, а дах будівлі служить не просто укриттям від дощу, але і чудовим місцем для бажаючих побігати малюків.

 


Тут все створено для того, щоб діти могли гратися без зупинки. За словами архітектора, на розробку даного проекту його надихнули його власні діти — син і дочка, яким зараз 9 і 12 років відповідно.

«По мірі того, як вони росли, ми з дружиною спостерігали, як змінюються їхні звички і переваги, і намагалися помітити і запам'ятати, що їм найбільше подобається, — каже Тедзуки. — А незабаром ми з дружиною вирішили створити такий унікальний дитячий заклад, в якому сподобалося б кожній дитині».

 


Подружжя вирішило надати дитячому саду круглу форму.

«Коли ми почали проектування, у мене не було ніяких упереджених думок. Вивчення особливостей інших дитячих садів було подібно пильному вдивлянню в дзеркало заднього виду: скільки не дивись, все одно не побачиш того, що робиться попереду», — говорить автор проекту.

 


І тоді вони пішли своїм шляхом, не рівняючись на інші дошкільні заклади. Будівля має круглу форму, що символізує безкінечний рух. А дах — більше ніж просто дах, це додатковий майданчик для ігор, що веде прямо на внутрішній дворик.

«Ми вирішили зробити у дворі земляні насипи, щоб вкоротити сходи і щоб діти могли скочуватися з цим імпровізованим пагорбів. Адже дітям так подобається!»

 


Тут все перетворюється в об'єкт для ігор, навіть дерева. Особливість цього дитячого саду ще і в тому, що при його будівництві були збережені всі дерева, що росли на території. Для безпеки дітей простір між стовбурами дерев і статевим покриттям було обтягнуте міцною сіткою. Тепер дітлахи із задоволенням лазять по деревах і розгойдуються в одержані гамаках.

 

http://www.pansionmsu.ru/pre-school/


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com