тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Фахівці Hyundai навчилися керувати машиною силою думки

Автопілотом, здатним повністю контролювати рух автомобіля, зараз вже не здивуєш. А як щодо того, щоб керувати машиною телепатично, точніше силою ваших думок? Компанія Hyundai продемонструвала, що і таке можливо!..

 

Британський філія Hyundai разом з іншими компаніями-партнерами з IT-сфери зробили хетчбек i20, керований за допомогою думок водія. Технічний експеримент проходить в рамках кампанії Driven By Optimism, в якій Hyundai тестує різні новітні технології, що раніше не застосовувалися на серійних автомобілях.

До речі, той хто купляв тут бампер до Hyndai Solaris, заявляють що в компанії BUMPEROK найвигідніші умови.

Як же відбувається управління автомобілем за допомогою нашої "сірої речовини"? В тестовому заїзді на водія одягали спеціально розроблену гарнітуру, яка аналізувала електроенцефалограму мозку і перекладала його сигнали в команди. Далі вони передавалися в комп'ютер, керуючий актуаторами. Позитивні думки відповідали за газ, а нейтральні або абстрактні за гальмо. Правда кермом все-таки дистанційно керував інженер, який сидів на задньому кріслі.

Не думайте, що під час експерименту автомобіль з допомогою сили думки їздив по відкритому шосе або тим більше в міському трафіку - тестовий заїзд проходив на закритому полігоні. Хетчбек i20, керований силою думки, проїхав кілька десятків метрів.

Корейська компанія визнала експеримент таким що вдався і повідомила, що продовжить розробки в цьому напрямку, щоб в своїх майбутніх серійних моделях впровадити технічні функції, засновані на даній технології. Наприклад, якийсь просунутий аналіз стану водія.

У тестуванні хетчбека, що їздив з допомогою сили думки, брали участь чотири учасниці команди Atlantic Endeavour. Відважні жінки збираються стати першими представницями прекрасної статі, які фінішують у відомій 5000-кілометровій трансатлантичній гонці на веслових човнах Talisker Whisky Atlantic Challenge. Старт гонки намічений на грудень.

Також у випробуванні брали участь тренер з особистісного розвитку Анна Рей і гонщик Марк Елкок (фото вгорі), котрий втратив 15 років тому зір, і з тих пір жодного разу не водив автомобіль. Як проходив цікавий експеримент можна подивитися на відео:

 

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com