тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

BMW, Intel і Mobileye випустять спільний робомобіль до 2021 року

Концерн BMW втягує в процес створення безпілотних автомобілів нових партнерів. Допомагати їй у розробці безпечних робомобілів відтепер будуть Intel і Mobileye.

 

Анонс нової міжгалузевої колаборації збігся у часі зі скандалом навколо загибелі в США водія електромобіля Tesla Model S, що рухався по автостраді в автономному режимі і не помітив вантажівки, що знаходилася на перехресті. За розпізнавання навколишнього оточення в Теслі, як відомо, відповідає в тому числі обладнання ізраїльської фірми Mobileye N. V. — винна вона чи ні в роковому ДТП, належить встановити слідчим органам.

У зв'язку з цим не дивно, що представники BMW, оголошуючи про багатообіцяючу співпрацю з Mobileye і Intel, робили головний акцент на безпеці своєї майбутньої безпілотної платформи iNEXT, запевняючи, що сукупна інтелектуальна міць трьох компаній зможе придушити в зародку всі можливі негативні сценарії поведінки робота на дорозі.

Під словом «платформа» в прив'язці до безпілотника мається на увазі в першу чергу програмно-мережева складова, якою BMW готова в перспективі поділитися з усіма охочими (не безкоштовно, звичайно). В ідеалі всі безпілотники повинні перебувати в безперервному контакті один з одним, формуючи єдину матрицю транспортної інфраструктури, не потребує втручання людини.

Свій перший безпілотник BMW планує випустити в 2021 році. Це буде робомобіль так званого третього рівня: у ньому обов'язково наявність людини, яка може не стежити за дорогою, але повинна бути готовою у будь-який момент по команді електроніки взяти керування на себе. Четвертий рівень передбачає можливість «вимикання свідомості» — простіше кажучи, в дорозі можна буде поспати, або якщо знайдеться хороша флешка бмв, закачати на неї купу всякого контенту, і насолоджуватись улюбленою музичкою, чи фільмом.

П'ятий рівень виключає людину взагалі, тобто безпілотники будуть курсувати в потоці «порожніми», доставляючи з магазинів покупки своїм власникам і самостійно катаючись на трасі.

Варто зазначити, що ще у березні BMW представила концепт-кар BMW Vision Next 100, що показує, яким може стати її перший безпілотник.

А у грудні минулого року BMW об'єдналася з Audi і Daimler на ґрунті створення цифрових, що оновлюються в режимі реального часу карт для майбутніх безпілотників. Партнери створили для цього спільне підприємство HERE на базі одного з підрозділів колишнього електронного гіганта Nokia.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com