тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

NASA показала прототип унікального електричного літака Maxwell

Американське космічне агентство представило перший прототип електричного літака X-57, відомий як Maxwell. Про це повідомляється на сайті НАСА...

 

 

Подання прототипу X-57 відбулося днями під час щорічного форуму Американського інституту астронавтики і аеронавтики у Вашингтоні.

Відомо, що літак оснащений чотирнадцятьма пропелерними двигунами, які вбудовані в унікальні по конструкції крила. Згідно думки розробників НАСА, електричні двигуни зроблять літаки більш ефективними, тихими, а також екологічно чистими. Крім того це дозволить здешевити польоти, а також скористатися унікальною можливістю отримати скидки для пенсионеров на авиабилеты, які можуть становити аж 50%!

Фахівці космічного агентства намагаються підтвердити ідею, що розподіл електроенергії між вбудованими в крила судна пропелерними двигунами призведе до п'ятикратного скорочення енергії, яка потрібна для польоту приватного літака на швидкості 175 миль на годину (майже 280 кілометрів на годину). Крім того, такого роду технологія вирішить питання викиду вуглекислого газу в атмосферу, а також продемонструє зниження попиту на авіапаливо на основі свинцю, яке до сьогоднішнього дня продовжує широко використовуватися в цивільній авіації. За словами розробників, технологія дозволить зменшити витрати на паливо і скоротити загальні експлуатаційні витрати для невеликих літаків на сорок відсотків при збереженні значних швидкостей польоту.

Крім американського агентства NASA розробками комерційно вигідних електричних літаків працюють деякі світові промгіганти, а також кілька авіаційних компаній, які бажають повторити успіх електромобілів Tesla. Їх зусилля виводять цю ініціативу за рамки невеликого кола ентузіастів, які займаються нею протягом довгих десятиліть. Їх ідеї включають зокрема і досить амбітні плани по заміні двигунів внутрішнього згоряння на електричні у суден цивільної авіації.

Європейський виробник повітряних суден Airbus і німецька компанія Siemens в квітні місяці заявили про плани відрядити дві сотні інженерів для спільної розробки електричних і гібридних технологій для космічної та авіаційної галузей. Принцип гібридних технологій схожий з застосовуваним в машинах Toyota Prius – двигун внутрішнього згоряння доповнює електромотор, що працює від батареї.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com