тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

У США на 3D принтері надрукували безпілотний автобус

У столиці США почав курсувати автономний електро-автобус Olli. Його розробила фірма Local Motors, відома світу першої в світі машиною, роздрукованою на 3D-принтері, про яку ми вже колись писали...


Отож, днями американська компанія вивела на дороги Вашингтона ось такий симпатичний безпілотний автобусик Оллі, розроблений спільно з IBM. Зокрема, цей компактний безпілотний автобу оснащений надпотужним інтелектуальним комп'ютер Watson виробництва IBM. Він дозволяє вказати маршрут і, власне, стежить за виконанням поставлених завдань автобуса. Для автономного пересування Olli використовує тридцять датчиків і безліч радарів і інших девайсів для виявлення і надання інформації про перешкоди та інших учасників дорожнього руху.

 


Автобус Olli від Local Motors здатний перевозити 12 пасажирів. Максимальна швидкість Оллі досить скромна – всього 20 кілометрів на годину, так і запас ходу Olli невеликий – 60 км у міському циклі. При зарядці від 220-вольтової розетки, электроавтобусу потрібно 4-4,5 години для відновлення заряду батарей.

Але характеристики в даному випадку не так важливі, адже основна мета – перевірити ефективність і безаварійність безпілотного автобуса в реальних умовах.

Крім цього розробники відточують майстерність автобуса спілкуватися з людьми. Оллі здатний відповідати на питання, розповідати про себе і взагалі вести діалог із людиною. А, значить, табличка «Водія не відволікати!» в даному випадку не потрібна...

Наразі автобус з автопілотом все ж таки курсує з водієм всередині, який стежить за роботою системи. Втім, найближчим часом, після скрупульозної перевірки всіх систем на життєздатність, автобус буде діяти автономно, без сторонньої допомоги людини.

 


Зараз, головним чином, автономний електро автобус Olli підвозить студентів з одного корпусу в інший, а також пробує себе поблизу аеропорту. Але вже до кінця 2016-го року розробники мають намір поставити Olli на маршрут в Майамі і Лас-Вегасі.

Також Local Motors має намір розширити географію випробування безпілотного автобуса, про що ведуться переговори з владою Берліна, Копенгагена та інших європейських міст, які зацікавлені у використанні електричних та/або автономних автобусів.

 


Предлагаем по наилучшей в Украине стоимости низкопольные автобусы МАЗ-103, а также надежную строительную и комунальную технику.


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com