тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Замки на піску: мікрогравірування в проекті Віка Муніса і Марсело Коельо

Після чотирьох років експериментів з технологіями і матеріалами художник Вік Муніс (Vik Muniz) і дослідник Марсело Коельо (Marcelo Coelho) з успіхом завершили спільний творчий проект — серію зображень старовинних замків, вигравіруваних на мікроскопічних піщинках...

 

 

Делікатні малюнки довжиною менше половини міліметра виконані на крихітних крупинках грунту, які складно розгледіти неозброєним оком.

 


Муніс, відомий своїм вмінням за допомогою контексту змінювати звичну перспективу візуального сприйняття, в минулому створював гігантські, до 500 метрів в довжину зображення. Єдине, що міг побачити глядач, стоячи на землі, це без видимої логіки вириті в грязі канави. Розгледіти таку роботу цілком можна було тільки з вертольота.

Однак приблизно п'ять років тому Муніс зацікавився полярно протилежним напрямком — можливістю створювати малюнки, які будуть видні тільки при багаторазовому збільшенні. Щоб втілити цю концепцію в життя, Муніс і Коельо розробили унікальний технологічний процес, який включає в себе і старовинний проекційне пристрій, і інноваційне оптичне обладнання.

Перші начерки Муніс намалював, використовуючи камеру-лючиду — оптичний прилад, винайдений в 1807 році, який художники XIX і XX століть активно використовували для перенесення існуючих мотивів на папір. Готові начерки Муніс відправив Коельо, який протягом чотирьох років зі змінним успіхом випробовував різні технології микрогравировки. Приміром, лазер занадто часто руйнував м'які піщинки або, навпаки, не давав чітко помітного зображення на більш твердих. В результаті дослідник зупинився на техніці травлення фокусованим іонним пучком (ФІП), яка часто застосовується в роботі з мікросхемами.

 


Відповідаючи на питання про вибір замків темою всієї серії, Муніс пояснює, що він вважає за краще працювати з простими образами, які глядач бачив мільйон разів, так як, чим звичніше зображення, тим сильніший ефект від різкої зміни перспективи.

«Коли хтось говорить вам, що це піщинка, настає момент, коли ваша картина світу розвалюється на частини, і вам необхідно її перебудувати, — пояснює Муніс. — Доводиться зробити крок назад, щоб запитати себе, що таке зображення, і в чому його сенс». Приблизно так само, як це сталося з нашим розумінням живопису після винаходу фотографії.


http://laser-form.ru/gravirovka.html

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com