тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Багатофункціональний будинок White Walls на Кіпрі

З недавніх пір столиця Кіпру Нікосія поповнилася ще одною дивовижною будівлею. Ним стала 67-метрова вежа білосніжна з назвою White Walls, автор споруди — відомий французький архітектор Жан Нувель...

 

 

Варто зазначити, що кіпрська столиця особливо в останні роки стала справжнім плацдармом для втілення найнесподіваніших дизайнерських проектів відомих і не дуже архітекторів. І описувана споруда - чергове яскраве підтвердження тому.

А окрім того, що на острові чудові кліматичні умови, багато людей прагнуть придбати саме тут нерухомість.

 


Ще під час свого будівництва проект White Walls («Білі стіни») встиг стати своєрідним міським орієнтиром, навіть віитівкою міста, адже цю споруду складно не помітити, а ще складніше з чимось сплутати.

Місцеві жителі за оригінальне дизайнерське рішення фасаду назвали її піксельним будинком, а ще нагадує відому гру в тетріс.

 


 

Вежа оточена середньовічними стінами і древніми оливковими деревами, а в пішій доступності розташований рів, що відділяє центральну частину міста від інших районів.

Ця ультра-сучасна будівля складається з житлової (налічується 10 поверхів квартир) та громадської (6 поверхів офісного простору і 2 віддані для торговельних майданчиків) частин.

 


Два останніх поверхи будівлі займає дуплекс-пентхаус, в центрі якого спроектований внутрішній двір, натхненний традиційною архітектурою Кіпру.

Південний фасад будівлі прикрашає вертикальний сад, який в літній час захищає внутрішній простір від спекотного сонця, а взимку пропускає максимальна кількість світлових потоків.

 


«Живий» фасад утворюють різні види місцевих рослин, які ще більше розростуться з часом. А в продовження вертикального саду по периметру будівлі висаджено 400-літні оливкові дерева. Вони виступають у ролі перехідної ланки між будинком і сусіднім парком.

В квартирах і офісах спроектовані лоджії, тераси і балкони, які разом з перфорацією роблять фасад асиметричним, цікавим, незвичайним. Це породжує гру тіней, яка знаходить все новий характер, в залежності від розташування сонця протягом дня.

У реалізації задуманого компанії Ateliers Jean Nouvel допомагали місцева студія Takis Sophocleous Architects і девелоперська фірма Nice Day. Близько 80% фасаду будівлі з його південної сторони покриває зелень. В даному випадку рослини стали справжньою системою клімат-контролю, адже влітку флористика рятує від спекотних променів, а взимку пропускає максимальну кількість світла. Рослини, що були використані - це в основному місцеві види, які ідеально пристосовані до середземноморського клімату і мають властивість постійно змінюються зі зміною сезонів.

 

 

green-mebel.com.ua/galereja/shkafi-kupe.html

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com