тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Цікаві факти про штрих-код

Не так давно звичний всім нам елемент будь-якої етикетки штрих-код відзначив свій 60-річний ювілей. Як і будь-яке нововведення в минулому 20 столітті, розробка та розповсюдження штрих-кодів супроводжувалася різними цікавими подіями...

 

 

Отож вашій увазі декілька цікавих фактів про цей атрибут:

- Спочатку штрих-коди використані для маркування... вагонів. Більшість з нас звикли бачити штрих-коди на різної побутової або продуктової продукції, предметах одягу або оргтехніки. Однак до впровадження в систему споживчих товарів, цей спосіб маркування використовувався в вагонобудівної галузі.

- Перший штрих-код був запатентований в 1952 році і був круглим. Бернард Сільвер і Норман Джозефу Вудленд почали розробку прототипу штрих-коду ще в кінці 1940-х років. В кінцевому підсумку символіка, яка б допомогла автоматично відстежувати і розподіляти продукти під час щорічної продовольчої ярмарку була створена, але вона виглядала зовсім не так, як в наші дні — а у вигляді кола.

- Для першого сканування була використана пачка жувальної гумки Wrigley. Впровадження сканерів штрих-коду в сферу роздрібної торгівлі почалося в 1974 році з одного з продуктових супермаркетів в штаті Огайо, США. Влітку того року в якості тесту це обладнання стали використовувати для зчитування штрих-коду на жувальні гумки Wrigley.

- Всупереч поширеній думці, штрих-код не містить ціну продукту, а лише номер, що дозволяє ідентифікувати конкретний товар. До речі, звернувшись у центр сертификации, ви зможете замовити штрих-коди для своєї продукції і послуг.

- Сучасні сканери штрих-кодів мають неймовірно низький відсоток похибки — в середньому вірогідність неправильного прочитування інформації складає 1/1 000 000, у дорогих і продуктивних моделей цей показник становить 1/4 000 000.

Цікаво, що зараз існує ціле відгалуження в дизайні упаковок, що отримало назву Barcode Art. Дизайнери здатні створювати з сумних чорно-білих смужок цілі витвори мистецтва.

 

 


 

Сьогодні штрих-коди умовно можна поділити на лінійні та двомірні. Перші являють собою звичний всім набір товстих і тонких ліній, другі — матриці, здатні зберігати більшу кількість інформації. Ще в 1994 році японська компанія Denso Wave розробила новий стандарт кодування інформації і запатентувала його як "QR-код".

Цей код представляє з себе монохромну матрицю з квадратів чорного і білого кольорів. Для того щоб розпізнати QR-код, необхідно сканувати закодований квадрат, наприклад фотокамерою мобільного телефону і розкодувати його за допомогою спеціально призначеної для цієї програми.

 


Крім посилань на веб-ресурси QR-код можна помістити інформацію про контакт для стільникового телефону, дані для швидкої відправки SMS повідомлень при замовленні будь-яких послуг, інформацію про товари в магазині і т. п. Завдяки такій високій універсальності QR-кодування стала особливо популярною в Японії. Максимальна кількість символів, які можна помістити в такий матричний код одно 4296, а якщо текст складається з одних цифр і того більше - 7089.

Уявіть собі, що зайшовши в торговий центр і сфотографувавши сформований на стіні QR-код, ви отримуєте інформацію про товари й ціни. Вам немає необхідності підходити до прилавків, адже є можливість спокійно проаналізувати все зі свого мобільного телефону.

Теги:
 

Коментарі  

 
0 # Тимур 01.11.2016 08:16
Корисна стаття про штрихкодування. Раніше не знав, наскільки воно затребуваною і важливо. Візьму собі на замітку.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 
 
0 # Олександр 08.11.2016 20:54
Штрихкодування знадобитися великим підприємцям і постачальникам, думаю ця інформація їм буде корисна.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com