тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Turning Torso - "закручений" хмарочос у Швеції

Будь-який постмодерністський твір — як би оригінально він не виглядав — завжди копіює відомі або маловідомі зразки мистецтва. Ця загальноприйнята мистецтвознавча теза чомусь часто викликає образу у багатьох сучасних художників. Принаймні, деякі готові сказати, що їх надихнуло. А ось відомий архітектор Сантьяго Калатрава (Santiago Calatrava) навряд чи образився б на якісь порівняння...

 

Одну зі своїх скульптур він назвав «Закручений тулуб» (Twisting Torso, 1991 рік), зізнаючись, що її створив під враженням руху повертаючого людського тіла. Безпосереднім джерелом натхнення, напевно, було щось з античності.

Минуло кілька років, і ця скульптура в одному каталозі випадково попалася на очі Джонні Орбаку (Johnny Örbäck), керівнику компанії HSB з шведського міста Мальме. Тоді йому прийшла в голову ідея побудувати будинок у формі цієї скульптури. Незабаром він відправився в Цюріх, де запропонував Калатраві свій божевільний архітектурний проект. Нову програму було вирішено назвати трохи скромніше: «Обертаючий тулуб» (Turning Torso) – житловий будинок як-ніяк.

Він складений з набору блоків-призм, кожна з яких дещо повернена щодо сусідів.

 

контекстная реклама

 


У 2001 році почалося будівництво, але в проект були внесені деякі зміни. Для того, щоб площина верхньої призми була повернена щодо нижньої на 90 градусів – так само, як і у скульптури, довелося зробити призми п'ятигранними, а не чотиригранними. Центральна несуча конструкція зроблена із залізобетону. Всередині неї розташовані ліфти, сходи, комунікації. Також для більшої стійкості у будівлі є каркас – але тільки він розташувався не всередині, а зовні.

 


Стійкість фундаменту забезпечується, в першу чергу, за рахунок того, що він заглиблений в землю на 18 метрів, три з яких «закріплені» в скельній основі. Для заливки фундаменту знадобилося 850 вантажівок з бетоном! Процес тривав безперервно три доби.

 

Кожен з відсіків (їх автори і проектувальники за старою звичкою, що залишилася від скульптури, називають «кубами») складається з п'яти поверхів плюс проміжний поверх під кожним з «кубів» – всього 54 поверху, які становлять 190 метрів запаморочливої вежі.

 

 


 


Заказать возведение сборно-железобетонных и монолитных фундаментов любых размеров и конфигураци можно здесь https://www.23home.ru/stroitelstvo-domov, компания Домстрой гарантирует безупречное качество, оперативность, и разумные цены.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com