тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Під ковпаком: сміливий проект скляного будинку від казахського архітектора

Ім'я молодого і подаючого великі надії казахстанського архітектора Айбека Алмасова стало відомо архітектурному світу два роки тому завдяки унікальному футуристичному проекту «Скляний будинок»...

 

 

Тоді близько ста світових спеціалізованих видань з великим інтересом писали про те, що в горах Алмати збираються побудувати чотириповерховий будинок зі скла з гвинтовими сходами. А головна особливість архітектурного дива в тому, що його планували звести навколо величезної сосни. Автор проекту заявляв, що житло призначене для того, щоб «вирватися з бетонних коробок і відчути єднання з природою».

«Підйом по сходах незвичайного будинку можна порівняти з етапами духовного очищення і просвітлення», - зазначив архітектор. Ідея, звичайно ж, смілива і оригінальна, втім для не розрахована для постійного проживання, для цього краще звернутись до спеціалістів компанії РегоРемонт-63, тут больше информации ви можете ознайомитись зі зразками робіт, а також звязатися з менеджерами.

 


Айбек Алмасов ділиться, що ідея скляного будинку виникла у нього ще в студентські роки. Вигляд на гори з вікна його кімнати надихнув його на цей проект. Місяць Айбек виношував ідею, спочатку це був квадратний будинок навколо двох дерев з відкритим куполом. А до остаточного дизайну автор прийшов після п'ятої переробки під різні форми.

 


«Скляний будинок» являє собою прозорий циліндр з піднесеним по центру деревом, яке піднімається вгору через весь простір будинку. Таким чином, дерево відіграє роль природного внутрішнього декору. Суцільна скляна стіна будинку, звичайно ж, обмежить приватне життя власників будинку, але впустить сонячне світло у великій кількості. По краю скляної стіни споруджена гвинтові мінімалістські сходи, що ведуть на дах, з якого відкривається захоплюючий дух вид на сосновий ліс і гори навколо.

 


В якості настилу підлоги вибрано світле дерево, що дивно гармонує з простором навколо. Втім, через кілька років будинок майбутнього в Алмати так і не був побудований і залишився лише на папері. Хоча, чималий інтерес виявляв медіахолдинг National Geographic, який планував зняти про нього документальний фільм «Tree House».

Були й інші запити з США, Росії, Великобританії, Німеччини та Франції. У реальному житті неабиякий проект так і не отримав інтересу з боку місцевих та іноземних інвесторів. Тим не менш, такі задумки залишають надію на те, що в Казахстані буде розвиватися альтернативна реальність у сфері проектування будинків.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com