тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Рей Томлінсон: людина, яка створила @

На початку березня у віці 74 років помер винахідник електронної пошти, американський програміст Рей Томлінсон, передає. Імовірно, причиною смерті Томлинсона став серцевий напад...


Саме Томлінсон вважається одним з першопрохідців всесвітньої мережі Інтернет. Ідея створення електронних повідомлень прийшла програмісту в голову в 1971 році. Створений сервіс обміну листами між користувачами віддалених комп'ютерів він додав до функціоналу мережі ARPANET, яка використовувалась воєнним відомством США, і фактично була прототипом сучасного інтернету. Також Томлінсону приписують використання символу "@" в адресах електронної пошти, що пізніше стало світовим стандартом. Цікавим фактом є те, що Томплінсон не пам'ятає, який текст містився в першому електронному листі.

Зараз електронка - один з найпоширеніших засобів комунікації. Щодня користувачі по всьому світі пересилають майже 300 млрд. повідомлень! А ось, до речі,  хороший сервіс uamail.ru з якісним функціоналом, приєним і зручним інтерфейсом, раджу скористатись!

Варто зазначити, що сам символ @ придумав не Томплінсон. Читається значок собака англійською як «At», що в перекладі означає «на, у, за». Цим знаком позначали приналежність до чого-небудь, використовували в біржових рахунках, а сьогодні частіше вказують на конкретне місце або подію.

У середньовіччі замість «At» використовували прийменник Ad – до, при, на, у, до. А букву «d» прикрашав довгий хвостик, перекинутий вліво. Лігатура @ утворилася злиттям букв «a» і «d», і, за великим рахунком, історія створення значка собака – це історія середньовічної писемності Європи. У 2012 році італійськими науковцями був вивчений лист флоренційського купця, датований 1536 роком, де символом @ позначалась одиниця виміру - стандартна амфора вина.

Кожен європейський торговець, який жив в епоху Відродження, відмінно знав, як написати значок собака найвигіднішим чином: вита елегантна @ розташовувалася перед ціною товару, і повинна була привертати увагу перехожих. Пізніше цю лігатуру стали використовувати в бухгалтерії, наприклад: 12p @ 6$ - 12 штук за 6 доларів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com