тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Каррара — мармурова столиця світу

Каррара (Carrara) – знамените тосканське «місто мармуру». Тут знаходяться найбільші мармурові родовища світу, де видобувається більше двадцяти видів високосортного природного каменю різних відтінків...

 

 

Тутешні гори немов запорошені снігом. Але це всього лише ілюзія. Насправді «сніг» на схилах гір — це розкидані по великій території уламки мармуру, який видобувається в кар'єрі. Ці гори, що знаходяться в Апуанських Альпах, в Тоскані, на півночі Італії, з точки зору геології унікальні. Вони складаються з мармуру. Ніде в світі більше немає таких багатих покладів цього благородного каменю.

 


Отож сьогодні у нас мандрівка в унікальний мармуровий кар'єр, де мармурові брили за традицією вирізали зсередини, не порушуючи зовнішніх обрисів гір — велетнів. Ви наче в гостях у Снігової королеви! Навколо вас все біліше льоду і снігу, але не турбуйтеся, це мармур!

 


Хоча обов'язково потрібно подбати про теплий одяг. У кар'єрі температура повітря досягає 13 — 9 градусів.

 


Тут ви можете ознайомитися з різними методами видобутку та сучасного використання того, що називали білим золотом. Далі, за бажанням, можна побувати в музеї мармуру, де виставлені незвичайні експонати, що розповідають про історію видобутку мармуру. Тут же ви побачите зразки всіх кольорів: червоного, зеленого, блакитного — мармури зі всього світу!

Після виходу з кар'єру, ви відчуваєте себе великим титаном. Мармур підвищить вашу самооцінку!

 

 

Кар'єр Каррара (в перекладі з кельтської "каменоломня") , розробка якого в промислових масштабах почалася в епоху Стародавнього Риму, після падіння імперії був покинутий. У свій час з цього мармуру були побудовані Пантеон, піраміда Цестія, храм Аполлона на Палатинському пагорбі в Римі.

Нове дихання родовище отримало в 13 столітті і досягла розквіту в епоху Відродження. Саме тут у свій час знаменитий Мікеланджело вибирав мармур для своїх майбутніх скульптур ( "Давид", "П'єта", "Мойсей"). До початку 80-х на родовищах Каррара діяло понад 400 кар'єрів. Більшість з них перетворилися в повноцінні гірничі підприємства, оснащені сучасним обладнанням для виїмки та транспортування мармуру.

Щорічно в Каррара видобувається понад 100 тис. м3 облицювального мармуру. Також останнім часом тут проводяться міжнародні виставки-ярмарки машин та інструменту для видобутку та обробки натурального каменю.

 


 


ООО "ГОРНОЕ ДЕЛО", предлагает услуги проектирование карьеров и подземных рудников. В нашем арсенале огромный опыт в сфере горного дела, самые передовые технологии, все необходимые допуски лицензии, сертификаты соответствия ISO.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com