тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Подарунок Сталіна Варшаві — Палац культури та науки

Це останнє, що очікуєш там зустріти, і перше, що бачиш, виходячи з варшавського вокзалу — «сталінська» висотка. Потім тобі починають пояснювати, що це дійсно рідна сестра московських висоток, подарована Радянським Союзом Польщі...

 

Історична необхідність? «Ну що ж, цілком можна», — начебто виголосив 2 липня 1951 р. Юзеф Сігалин, головний архітектор Варшави. Він як раз водив по місту міністра закордонних справ СРСР В'ячеслава Михайловича Молотова, коли той запитав: «А як ви подивилися б на те, що б у Варшаві теж була така висотна будівля, як у нас?».

До речі, якщо ви бажаєте купить недвижимость в Варшаве, раджу на сайті svetot.ru ознайомитись з вигідними пропозиціями придбання апартаментів, будинків і іншого житла.

 


Сігалин, архітектор і містобудівник, який народився у Варшаві в 1909 р., безсумнівно, наклав свій відбиток на рідне місто. Він намічав основи першого генерального плану післявоєнної Варшави, був фактичним організатором Бюро відновлення столиці. І знав, що згода на дар Радянського Союзу — це історична необхідність. В тому році, коли було прийнято рішення про будівництво палацу, влада ПНР у блискавичному темпі перепахувала вигляд відновлюваної Варшави.

На колишній Банкової площі стояв вже готовий до відкриття пам'ятник Феліксу Дзержинському, з-під будівельних лісів на Єрусалимських алеях виглядали сучасні конструкції Центрального універмагу. Однак Палац культури і науки імені Сталіна був найважливішим. Палац, подарований Польщі Сталіним, повинен був стати символом поневолення. Таким чином у самому центрі Варшави архітектура переплелася з політикою.

Офіційно подарунок Радянського Союзу викликав ейфорію. «Невже просто так, безкоштовно? Невже в якості доказу і вираження дружби? Заради того, щоб допомогти братньому народу?».

 


Для проектування свого подарунка Сталін відрядив Льва Руднєва. Серед його творів і така широко відома споруда, як Московський університет ім. Ломоносова на Ленінських горах, форма якого повинна була стати зразком для варшавської новобудови.

У 1955 р., під час передачі палацу варшавянам, він отримав офіційне ім'я — Йосипа Сталіна, а перед головним фасадом встановили пам'ятник вождю. Будівля, що має більше трьох тисяч приміщень, а його висота разом зі шпилем становить 234 метри.

Ця споруда була центром культурних подій, які робили помітно світлішою сіру пеенерівську дійсність. І пропонувала безліч цікавих розваг. Тут співали Марлен Дітріх, Ян Кепура, Ів Монтан, а Пол Анка пішов зі сцени, коли надійшло повідомлення про вбивство президента Кеннеді. Тут у 1967 р. виступала група «Роллінг стоунз».

У 2000-му році у хмарочос вирішено було змонтувати годинник, і зараз він рахується найвищою у світі будівлею з годинником.

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com