тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Харків. Площа свободи

Харківська площа Свободи (раніше – площа Дзержинського) унікальна по багатьом параметрам: по-перше, досі вона твердо займає місце в топ-списку найбільших площ світу, має досить нестандартне планування, що включає розташовані на площі або впритул прилягаючі до неї тротуари, сквери та парк...

 

 

За основними параметрами вона вважається першою за величиною площею в Європі і сьомою — у світі. Історія центральної площі Харкова починається з моменту генерального перепланування центру міста, пов'язаного з отриманням Харковом в 1917 р. статусу столиці Радянської України. У 1920-х роках на місці величезного пустиря за проектом архітектора В. К. Троценко стали зводити величезну площу, згодом отримала ім'я на честь Ф. Дзержинського. Саме як площа Дзержинського вона записана в зарубіжні підручники архітектури та архітектурну енциклопедію.

 


Ми вже згадували про нестандартне планування площі — вона складається з прямокутної частини, замощеною бруківкою і котра виходить на вулицю Сумську, і круглої частини, з'єднаної з проспектом Леніна. За формою площа нагадує величезну хімічну реторту загальним розміром 11 гектар, довжиною 750 метрів, шириною прямокутної частини 130 метрів, діаметром круглої частини — 350 метрів.

Площа Свободи дуже активно бере участь у суспільному і культурному житті Харкова. Значним чином це обумовлено сусідством з головними міськими будівлями: будівлею обладміністрації, типовим зразком післявоєнного сталінського неоренесансу, Держпромом (Будинком Державної промисловості), що займає три суміжних кварталу на внутрішньому кільці площі, готелем «Харків» (колишній «Інтернаціонал»), побудованої у 1936 р. р. в стилі конструктивізму архітектором Р. А. Яновицким і відновленого після війни за його ж проектом, але з елементами сталінського ампіру, будівлею нового п'ятизіркового готелю Kharkiv Palace, побудованому в сучасному урбаністичному стилі.

До речі, про готелі: по посиланню проживание в гостинице в городе Харькове ви дізнаєтесь про комфортний «Мини-отель на Буковинской», з досить доступними цінами.

 


З початку 30-х років на тодішній площі Дзержинського почали проводити радянські свята і військові паради. Ця традиція продовжується і донині – на нинішній площі Свободи регулярно проводяться різні масові заходи парадом, гастролями музичних знаменитостей, проведенням різних акцій, флеш-мобів. Влітку площа декілька раз ставала місцем експозиції пісочних скульптур open-air або діно-парк, а взимку – справжнім палацом Снігової Королеви.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com