тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Моторчик для сперматозоїда допоможе у боротьбі з беспліддям

Останнім часом проблема чоловічого безпліддя ставиться все більш гостро. Вплив негативних факторів, малорухливий спосіб життя і неправильне харчування впливають на успішне зачаття дитини...

 

Щоб побороти цю проблему, можна звернутися до досвідчених спеціалістів клініки ЭКО «Аймед», вони мають великий досвід у сфері репродуктивної медицини, все необхідне найсучасніше обладнання і препарати. А наука тим часом не стоїть на місце, пропонуючи інколи досить цікаві і навіть фантастичні розробки.

Найбільш часто зустрічається проблема малорухомості сперматозоїдів. Проте німецькі вчені заявили, що вони розробили унікальний механізм для прискорення сперматозоїдів.

Якщо сперматозоїд малорухомий, то це значить, що він не може дістатися до яйцеклітини. Але завдяки новій наукової розробці, яка отримала назву спермбот, сперматозоїди зможуть плавати набагато швидше і результативніше добиратися до пункту призначення. Інформація про спермботах вперше з'явилася в науковому журналі Nano Letters.

Як розповідають автори цієї розробки, якщо цю технологію запустити в масове виробництво, то вона вийде набагато ефективнішою і дешевшою використовуваних нині способів штучного запліднення.

 


Моторчик під назвою Spermbot являє собою мікроспіраль з полімеру з металевим покриттям. Розмір підібраний так, щоб в точності відповідати розміру хвостика сперматозоїда, щоби міцно з ним зчепитися, і не сповзти з його головки. Під впливом магнітного поля мікроспіраль обертається, що дозволяє рухати її вперед. Напрямок руху Spermbot задається орієнтацією магнітного поля. Процесом керує оператор, отримуючи картинку з апарату магнітно-резонансної томографії. Досягши яйцеклітини, моторчик може навіть проштовхнути сперматозоїд всередину, роблячи процес зачаття ще більш надійнішим.

Як пишуть у своїх дослідженнях експерти, використання електромагнітного поля не робить ніякого негативного впливу на організм людини. При цьому металева спіраль не завдає сперматозоїдам ніяких пошкодження, доставляючи точно в місце призначення. Тепер вчені мають з'ясувати, як жіночий організм відреагує на такі механізми, адже головна мета — адаптувати спермботів для використання в реальних умовах.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com