тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Перший у світі плавучий дата-центр спустили на воду

Стартап Nautilus Data Technologies голосно заявив про себе на початку цього року, поділившись зі всіма зацікавленими сторонами планами будівництва плавучого комерційного дата-центру для спільного розміщення клієнтського серверного обладнання...


Представники стартапу обіцяли високу енергетичну ефективність, конкурентоспроможні ціни і, завдяки незвичайному підходу до концепції будівництва ЦОД (центр обробки даних), високий рівень мобільності та безпеки (порівняно зі стаціонарними дата-центрами на суші).

Раніше компанія завершила роботу над невеликим прототипом, який використовувався для перевірки обґрунтованості концепції в реальних умовах. У тестовому ЦОД було п'ять серверних стійок, розрахованих на 32 кВт IT-навантаження. Він показав коефіцієнт PUE на рівні 1,045. Стартапу також вдалося залучити $ 25 млн. для розвитку свого бізнесу з боку приватних акціонерів.

В даний час інженери Nautilus Data Technologies облаштовують свій перший комерційний плавучий дата-центр на верфі американських ВМС, розташованої на острові Мар-Айленд, штат Каліфорнія (США). Будмайданчик знаходиться приблизно в 30 кілометрах на північний схід від сонячного Сан-Франциско, де є безліч потенційних орендарів корисних площ всередині машзалів плавучого ЦОД.

Примітно, що судно вже спущено на воду. Клієнтське устаткування усередині нього можна буде розмістити вже найближчим часом. Плавучий ЦОД буде мати розрахункову потужність у 8 МВт, тоді як його машзали зможуть вмістити до 800 серверних стійок.

 


Співробітники Nautilus Data Technologies регулярно проводять екскурсії для потенційних клієнтів по будмайданчику на баржі і по прототипу. Конкретикою щодо всіх можливих орендарів представники стартапу не діляться, але натякають, що в їх число входять багато великих компаній з Кремнієвої долини ніби A10 Networks і Applied Materials. Вони також не виключають можливість здачі в оренду частини корисного простору безпосередньо ВМС США, на верфі яких і створюється новий дата-центр.

Введення в експлуатацію першого плавучого дата-центру компанії Nautilus Data Technologies, як очікує, відбудеться в першому кварталі 2016 року. Новий мобільний ЦОД буде називатися Елі М (Eli M) в честь матері одного із засновників стартапу. Після завершення всіх робіт баржа буде переміщено в інше місце на західному узбережжі США (куди саме – поки невідомо).

В якості платформи для плавучого ЦОД компанія використовує відновлену військову баржу. Термін служби подібних судів становить до 50 років. IT-обладнання буде розміщено в надбудові на палубі, в той час як системи розподілу живлення та обладнання для охолодження розмістяться під палубою. Інженери стартапу стверджує, що новий ЦОД буде використовувати аж до 50 відсотків менше електроенергії в порівнянні з стандартними аналогами порівнянного розміру.

 


Если вам требуется надежный, удобный в использовании недорогой ssd server, обращайтесь в компанию "Дельтахост".


 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com