тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Дитяча головоломка про яблука, банани і кокоси спантелечила інтернет-користувачів

У ранньо весняну «безвітамінну» пору особливо актуальними стають фрукти – і тут, начебто, ніякої сенсації немає. Але все-таки ця сама «фруктова» сенсація нині виникла і буквально підірвала «всесвітню павутину». Сотні тисяч користувачів сперечаються з приводу - ні, не фруктів, а їх зображень, які невідомий прикольщик намалював замість традиційних буквених позначень в системі рівнянь з трьома невідомими...

 

Потрібно визначити, чому дорівнює сума невідомих, зображена в останньому рівнянні. Завдання начебто дитяче, для початкової школи, а результати у інтернет-«математиків» виходять різні.

Завсідники соцмереж вже впродовж кількох днів ламають свої голови над простенькою начебто арифметичною аркадою, яку у Facebook виклала мешканка Канади Ліза Уолке. З легкої руки канадки на рішення задачки «підсіли» тисячі людей з різних куточків Землі, – запис Лізи Уолке вже набрав до сьогоднішнього дня більше 160 тисяч перепостів та 2,3 мільйона коментарів.

І тут з'ясувалося, що у публіки при погляді на головоломку буквально розум за розум заходить. Виглядає як арифметичний примітив, де зображені в різних комбінаціях яблука, банани і кокоси і вказані чисельні суми і різниці цих комбінацій (фактично – ціна в якихось умовних одиницях). Завдання – з'ясувати, яка вартість кожного з представлених рослинних продуктів харчування, а потім вивести суму їх певної комбінації, зображеної в останньому ребус-рівнянні.

І ось з цієї підсумковою сумою публіка ніяк не може прийти до єдиної думки. У когось в результаті виходить 14, у когось 15, у когось 16, а хтось і зовсім приходить до висновку, що задачка-головоломка в тому вигляді, в якому вона представлена, не має рішення.

Перш, ніж розставити всі крапки над "і", зайдіть вот тут, на сайті vsova.ru ви знайдете дійсно класні головоломки, і багато захоплюючих настольних ігор як для малечі, так і для дорослих.

Так ось, якщо трактувати цю задачу як вартісну, то все дуже просто. Ми фактично визначаємо вартість набору з трьох конкретних продуктів. І тут головне не мудрувати, не шукати якісь потаємні складності, а застосовувати конкретне мислення. Як в магазині – що бачиш, то і рахуєш. У підсумку з перших трьох рівнянь визначаємо, що одне яблуко коштує 10 якихось «тугриків», банан – 1 «тугрик» і половинка кокоса теж 1 «тугрик». А значить, згідно з останнім представленим у головоломці рівнянню, сума половини кокоса, одного яблука і трьох бананів дорівнює 14 умовних одиниць. Ніяких інших варіантів!

Впевнений, що отримані у когось з користувачів мережі відповіді рівні п'ятнадцяти або шістнадцяти, це результат простої неуважності: люди не враховують, що на одній картинці-рівнянні зображені зв'язки з чотирьох бананів, а на іншій – зв'язка з трьох бананів, в одному рівнянні присутні дві половинки кокосового горіха, а в іншому – лише одна. Уважнішими треба бути, панове!

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com