тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Метал і лев – два царства, дві стихії

Цю чудову роботу відомого художника, що живе і творить в Стамбулі, хочеться розглядати нескінченно. Навіть не віриться що проста сталь у поєднанні з неймовірною фантазією, професійністю і творчістю здатна відобразитися у настільки високохудожній витвір мистецтва!

 

Тим не менше, як бачимо метал - чудовий матеріал для створення творчих шедеврів, і в якості підтвердження можна привести ковані елементи майстрів комапанії "Сторожук", представлені на сайті www.uastal.org, дійсно чудова робота!

 


Турецький майстер Сельчук Йилмаз створив воістину царственого лева з 4000 залізних шматочків, смужок і пластин. Вражає анатомічна подібність і досконалість скульптури, в ній відчувається могутня енергія і горда гідність величної тварини.

Майже рік Сельчук копітко працював над цим прекрасним арт-об'єктом. З старого металобрухту він вручну вирізав необхідні деталі, потім виковував їх у відповідності з задумом і закріплював на основі за допомогою зварювання і клепання. Титанічна праця завершився народженням справжнього шедевра, достойного щирої похвали!

 


У нього могло бути тільки одне ім'я, яке відоме і дітям, і дорослим по казці Клайва Льюїса, воно прославило чарівну Нарнію. Автор назвав своє дітище Асланом. Правда, це ім'я з'явилося за довго до появи відомої казки про лева, чаклунку і платтяної шафи.

Аслан з багатьох тюркських мов так і перекладається: лев. Вага сталевого велетня сягає чверті тонни. Вражає неймовірно живий образ царя звірів і приголомшлива робота художника. Нині ця чудова скульптура є експонатом Національного музею.

Особливої уваги і захвату заслуговує велична голова Аслана. Ніби вітер спекотної савани здіймає його розкішну гриву. Погляд бездонних очей напружений і спрямований удалину. Здається, його тремтливі ніздрі відчувають здобич. Напружені, сильні м'язи немов говорять про готовність лева почати стрімке полювання.

Вид спереду дає можливість помилуватися філігранно виконаної мордою і гривою, що складається з тисячі металевих смужок. Так в металі відтворюється напружений рельєф м'язів тварини. Довгий хвіст в характерній позі очікування закінчується, як і належить, пензликом.

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com