тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Церква-міраж у Бельгії

Зараз у світі багато подібного роду сакрально-релігійних креативних об'єктів, ось, наприклад, найбільша голлівудська церква в світі і найбільша споруда зі скла, про які ми раніше писали. Хтось сприймає це як мистецтво, а хтось напевно вважає це нісенітницею...

 

 

 

Дивовижно, правда? І це все без фотошопу!

 


А творці творці цієї оригінальної церкви вирішили втілити ідею «мистецтва в громадських місцях», так званого public art.

Чесно кажучи, не кожен зрозуміє таке мистецтво. Можна було би здесь наняти професійних майстрів, щоб вони зробили хороший ремонт, задля того, аби споруда мала якийсь відповідний церковний вигляд. Втім, мистецтво є мистецтво, і не коже зрозуміє задум творця.

 


Джіс Ван Варенберг разом зі своєю творчою групою створив церкву з листів металу як частину проекту сучасного мистецтва. Для молодих архітекторів інтерес до їх скульптури став буквально приголомшуючим. На неї приїжджають подивитися зі всього світу.

 


Сама будова розташоване в глухому містечку неподалік від бельгійського міста Борглон, але це не заважає натовпам туристів стікатися до архітектурного чуда. Різні яруси цієї церкви буквально здатні ввести в оману.

Листи металу, з яких виконано будівля, розташовані в ряди і колони особливим чином, так що створюється оптична ілюзія. Іноді починає здаватися, що частина церкви просто розчинилася в повітрі. Ось таке собі високе мистецтво з підтекстом.

 


Самі автори проекту стверджують, що таким чином вони хотіли розбудити релігійна свідомість бельгійців, яке стало висихати навіть у сільській місцевості. Всередині церква порожня, і, за задумом Ван Варенберга, це також відображає проблему Бельгії. В ній побудовано безліч церков, але багато з них перебувають у запустінні і не відвідуються людьми.

Природа вільно проглядається через порожнечі в конструкції, і на перший погляд незрозуміло — чи присутня вона або, навпаки, — відсутня. Залежно від того, під яким кутом ви будете виглядати з цієї церкви, ступінь її щільності і кут світла буде змінюватися. Сонячні промені, проходячи через купол, підсвічують конструкцію, надаючи їй глибину і обсяг.

А якщо ви подивитися на цю будову з висоти, вам здасться, що це просто стара дерев'яна церква.

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com