тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Унікальні в'язані ікони художника Володимира Денщикова

Під час посту віруючі можуть причащатися і сповідатися не тільки по вихідних і святах. Ці таїнства храми проводять по середах і п'ятницях, починаючи з другого тижня. Але ось ікони, які створює герой нашої сьогоднішньої розповіді, можна побачити далеко не в кожній церкві...

 

 

Покров Богородиці, ризи святих, крила ангелів. На цих роботах вони ніби отримали своє земне втілення - в складках і вигинах простого грубого льону. Шати плавно і непомітно переходять у оклад ікони, теж об'ємний. Всі свої твори український актор і художник-аматор Володимир Денщиков сплів з льняної нитки, навіть тривимірну модель храму.

 


До незвичайної техніки - текстильної філіграні - Денщиков прийшов не відразу. Раніше захоплювався плетінням фігурок з рибальської волосіні і капелюшків з блискучого поліестеру. І лише нещодавно, коли вперше наважився на створення ікони, знайшов свій ідеальний матеріал.

"Виключно льон. Він у мене асоціюється з православ'ям - він простий, доступний, міцний", - говорить Володимир Денщиков. Необхідна жорстка нитка. Такими раніше прошивали справи в канцеляріях і посилки на пошті. Тепер вони вже не використовується, та й, зрештою, практично не виробляються. Тому відшукати "чарівні клубки" і бобіни можливо тільки в домашніх колекціях.

Майстер принципово не використовує спиці, гачок або ткацький верстат. Тому і не підходить м'яка лляна пряжа - форму не тримає. Також принципово він не продає свої твори, зате чудові писані ікони можна придбати в арт-майстерні АртСтоун.

 


"Всі роботи зроблені в єдиному екземплярі. Якщо я роблю сюжет - наприклад, Миколи Чудотворця, то сюжет може повторюватися, а обрамлення, оклад, риза - це все кожен раз нове", - розповідає Володимир Денщиков.

Микола Чудотворець, за словами художника, допоміг йому одужати після інсульту. Хвороба застала в розпал роботи над іконою святого Миколи. Потрібно було встигнути до відкриття храму. Незавершений оклад привезли Володимиру Денщикову прямо в лікарняну палату. Він доробив роботу вчасно - і видужав, зав'язуючи по тисячі дрібних вузликів в день. Перш, ніж стати творцем ікон, Денщиков був і драматичним актором, і оформлювачем сцени, і декоратором.

По старій пам'яті знайомі досі просять капелюшок або сумку сплести. Художник відмовляється. Тепер у нього як мотузочок не вийся, а все одно ікона виходить!

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com