тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Іграшки та сувеніри зі старого гумової взуття: благодійний проект Julie Church

Гумове взуття – справжній бич пляжів Індійського океану. Воно валяється всюди, забруднюючи навколишнє середовище і будучи прикладом недбалості і безкультурності відпочивальників...

 

 

Julie Church – науковий дослідник і працівниця Служби охорони дикої природи, вирішила зайнятися очищенням прибережної зони, а заодно виробництвом іграшок і сувенірів зі старого гумового взуття. Така думка прийшла їй в голову після того, як дівчина побачила на узбережжі Кенії дітлахів, що гралися зі сміттям. Старе гумове взуття заміняло їм і ляльки, і машинки, і обстановку в пісочних замках.

Дивлячись на захоплених грою дітлахів, Julie Church подумала, що ці іграшки можуть стати справжніми, якщо дуже захотіти. Тим більше, що сміття, розкидане на пляжі, заважає черепахам пробратися до води, і взагалі забруднює прибережну зону.

Сказано – зроблено. Вже через кілька тижнів у столиці Кенії Найробі був відкритий перший цех з переробки старого гумового взуття. Спочатку кинуті на пляжі шльопанці збирали все ті ж дітлахи. Потім було вирішено залучити до процесу їх батьків, і інших сторонніх осіб, в основному з числа безробітніх.

Цікава ідея, а от на сайті http://smold.ru/ можна придбати силіконові молди, за допомогою яких можна самому можна створювати чудові іграшки.

 


Сьогодні на фабриці працює більше 40 чоловік, які спочатку відмивають старе взуття, потім склеюють між собою, потім знову очищають і тільки після цього починають створювати з гумового сировини оригінальні іграшки та сувеніри.

 


У 2008 році компанія створила для італійського тижня моди шестиметрового декоративного жирафа. А фонд WWF замовив Julie Church 1500 тисячі брелків з цього самого переробленого взуття. Після цього фірма почала стрімко розвиватися, забезпечуючи місцеве населення робочими місцями, а туристів – сувенірами.

Звичайно гумовим іграшок з Кенії до колекції компанії Ricrea, створеної з повторно переробленого сировини (ми про неї колись вже птсали), ще далеко, але Julie Church не сумує і каже, що головне – це очищення пляжу і можливість нагодувати місцеве населення.

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com