тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Американські вчені створюють планшет для сліпих

Одним з недоліків сучасних екранів комп'ютерів, планшетів, смартфонів і телевізорів – неможливість користуватися ними людьми зі слабким зором і повністю сліпими...

 

І яким би не був качественный сенсор планшета чи іншого мобільного гаджета, незряча людина не зможе сприйняти візуальну інформацію.

Команда вчених університету штату Мічиган зробила великий крок у вирішенні цієї проблеми. Зараз вони займаються створенням сенсорного планшета, що поєднує в собі сучасні комп'ютерні технології з технікою Брайля.

У ХІХ столітті Луї Брайль розробив систему текстових повідомлень за допомогою випуклих крапочок на плоскій поверхні. На його думку, це могло допомогти солдатам на передовій читати повідомлення в повній темряві, не видаючи свого місцезнаходження. Однак в армії техніка Брайля не прижилася, зате завдяки їй, сліпі та слабозорі в усьому світі отримали можливість читати.

В даний час є електронні пристрої, що перетворюють екранний текст у шрифт Брайля, але вони дуже дорогі і при цьому можуть відтворити всього один рядок, подібно спеціальним південнокорейським годинникам. А як бути, якщо мова йде про статтю або цілу книгу?

Професор Мічиганського університету Сілі О Модхраін разом зі своїми колегами Брентом Жильспі і Олександром Руссомано працюють над створенням пневматичної системи, де використовується технологія управління мікроскопічною кількістю рідини або газу (мікрофлюїдика) для заповнення або відкачування бульбашок з екрану планшета. Команда дослідників з Мічигану має намір завершити свою роботу протягом двох років.

 


Наразі дана модель виглядає досить громіздкою через застосування масивних трубок, втім розробники обіцяють найближчим часом замінити їх на систему мініатюрних мікроканалів. Схожа технологія була раніше застосована компанією Tactus при розробці тактильного чохла Phorm для iPad mini і iPhone 6 Plus, і завдяки їй користувач міг відчувати кнопки на екрані цих гаджетів.

Суть технології полягає в тому, що після активації перемикача, рідина перетікає по спеціальним мікроканалам і наповнює округлі порожнини, розташовані точно поверх віртуальних клавіш. Таким чином, в місці розташування клавіатури виникають фізичні крапельки. При натисканні на таку кнопку рідина перетікає в канал, а знявши зусилля з краплі рідина наповнює її знову. Тактильні відчуття на висоті!

Розробники запевняють, що ціна такого пристрою виявиться не більшою за $1000, і вони планують, що  проект має завершитися вже у вересні поточного року.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com