тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Хадака Мацурі - свято оголених чоловіків

У третю суботу лютого відбувається один з найбільш дивних японських фестивалів "Свято голих чоловіків" він же "Голий фестиваль" — Хадака–мацурі /Hadaka Matsuri/. Під час проведення фестивалю тисячі японських чоловіків у віці від 23 до 43 років виходять на мороз в одних набедрених пов'язках «фундосі», щоб стати учасниками обряду ритуального очищення.

 

Японія – казкова країна з цікавими традиціями і звичаями. Традиції та звичаї є частиною культурної спадщини країни, і в більшості випадків відносяться до якихось свят чи обрядів. Японію можна вважати країною зі строгими моральними засадами, тому здається трохи дивним, що в такій країні є таке свято.

У нас в Україні теж люблять свята, а щоб ваш корпоратив, весілля, чи якась інша гулянка вдалась на славу, тут http://ostap-tsymbala.com.ua/veduchiy-na-korporativ/ замовляйте веселого і креативно ведучого Остапа Цимбала.

Hadaka Matsuri - свято для міцних тілом і сильних духом чоловіків, оскільки його відзначають взимку. Під час цього дійства вулицями міста крокують колони чоловіків, практично голих. З одягу на них тільки настегнові пов'язки.

 


Згідно древнім віруванням, хода в подібному вигляді допоможе в майбутньому уникнути нещасть. Найхолоднішим місяцем в Японії є лютий. Для зігріву і очищення тіла чоловіка у великих кількостях поглинають саке, а потім скидають з себе одяг, накидаючи на стегнах пов'язки і рухаються вулицями селищ, постійно підстрибуючи, щоб хоч трохи зігрітися в русі. Такий хід може тривати кілька годин!

В Окаямі є храм Сайдажи, який є головною святинею свята. Поступово групи оголених чоловіків підтягуються до храму, перед яким збирається багатотисячна юрба. І для того щоб ще більше зміцнити тіло і очистити дух, оголених чоловіків обприскують холодною водою.

Опівночі, на рубежі старого і нового днів, настає головний момент свята, заради якого, долаючи холод, чоловіки прямували до храму. У багатотисячну юрбу вилітають із храму два кущі дерева – шинги. Шинги – невеликі фрагменти внутрішнього оздоблення храму. Ті, хто зловлять шинги, будуть щасливі цілий рік.

 


 


Свято Хадака Мацурі може похвалитися своїм довголіттям. Його почали відзначати в 767 році. У минулі часи в натовп чоловіків кидали грамоти, але з бажання володіти грамотами, вони часто були розірваними учасниками торжества. Тому з часом грамоти замінили невеликими деревинками. Значущості їм надавав той факт, що це були частинки священного храму!

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com