тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Скляна бібліотека в Спейкеніссе (Нідерланди)

У невеликому містечку Спейкеніссе (Голландія) можна зустріти одну з найдивовижніших бібліотек у Європі. Її унікальність в тому, що будівля більше нагадує величезну гору книжок, та ще й знаходиться вона на центральній міській площі...

 

 

Архітектори спеціально створили проект у формі піраміди, що включає в себе п'ять поверхів, на кожному з яких знаходиться безліч полиць з книгами. Яруси пов'язані між собою сходами, загальна довжина яких становить трохи менше п'ятисот метрів. Звичайно ж, не обійшлося і без конструкцій, що оберігають бібліотеку від опадів і інших негативніх зовнішніх впливів.

 


За настільки незвичайний дизайн комплекс отримав безліч престижних архітектурних премій. Пірамідальна форма бібліотеки є своєрідним нагадуванням про сільськогосподарське минулого Спейкеніссе. Спочатку це місто було невеликим селом, але з плином часу перетворилося в самостійну одиницю, і в силу інтенсивного розвитку ремесел і харчової промисловості, істотно виросло в розмірах.

Піраміду вирішено було зробити прозорою, мабуть, щоб всі бажаючі могли побачити бібліотеку ще до того, як потраплять всередину. Задумка повністю себе виправдала, і в місто тепер приїжджають туристи з різних куточків Європи і світу.

Крім самої бібліотеки, комплекс включає в себе конференц-зали, офіси, торгові точки і навіть шаховий клуб. Все це робить будівлю чи не центральною фігурою цього нідерландського містечка. До речі, бібліотека знаходиться на самому верху, так як автори проекту хотіли максимально використовувати можливості природного світла, яке протягом більшої частини дня дозволяє обійтися без включення ламп.

 


Дивно, але в приміщенні немає системи кондиціонування повітря. Влітку для цих цілей використовується природна вентиляція, а взимку включають підігрів підлоги, що забезпечує комфортну для книг і відвідувачів температуру. Бібліотеку будували з оглядкою на екологію, завдяки чому стелажі, перила та предмети меблів виготовлені з перероблених квіткових горщиків.

Центральна бібліотека Спейкеніссе розкрила свої двері для відвідувачів у 2012 році. З тих пір вона є улюбленим місцем для тисяч городян і туристів.

 


Оригинальные впечатляющие стеклянные крыши, навесы, пристройки станут замечательным функциональным дополнением к офисным и жилым зданиям. Да что там говорить, вот вам ссылка, сами увидите, на что способны опытные и творческие специалисты компании «ОКО стиль»!


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com