тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

"Смертельно красиві": шокуючі факти використання радію в косметиці та інших галузях в 20 столітті

Кожне наукове відкриття у всі часи вважалося справжнім проривом для людства. Але, на жаль, не всі з них принесли користь людям на перших порах. Так на початку 20 століття «ліками» від всіх хвороб і зі всіх сторін корисною речовиною вважався радій...

 

 

Медична, харчова, косметична і промислова галузі спекулювали на популярності цього «чудо-засобу». Однак, як це часто буває, після спливу часу люди відчули страшні наслідки використання цього радіоактивного елемента.

 


У 40-50-х роках популярність косметики торгової марки «Tho-radia» просто зашкалювала. Виробники пропонували дамам креми, помади, рум'яна, до складу яких входили бромистий радій і хлористий торій. Вважалося, що радіація нібито розгладжує зморшки, живить шкіру, сповільнює старіння. Загалом, ті ж гасла, що використовуються й донині.

Інші компанії також намагалися зіграти на популярності радіоактивності. Одні додавали радій в масло, інші у воду, треті в зубну пасту. Всім хотілося, щоб їх посмішка була прекрасно-безмежною у прямому сенсі. Не згадувалося лише про один побічний ефект: сеча людей при цьому теж світилася!

 


Ще одним фактом, який отримав широкий розголос, стало використання торговою маркою Undark фосфорентної фарби з додаванням радію для фарбування циферблатів на годиннику. Теж красиво,коли у сутінках циферблат таємничо світиться.

Дівчата, що працювали на цьому виробництві, виробляли по 250 одиниць в день. Щоб зручніше було фарбувати циферблати, після обмакувания кистей в радій працівниці облизували їх язиками (це ж треба було додуматись!)

Природно негативний ефект не змусив себе довго чекати. У період з 1917 по 1926 роки фірма найняла на роботу близько 70 жінок. І вже до 1927 року 50 з них померли від отруєння фарбою. Відомий випадок, коли після візиту до стоматолога замість одного зуба жінці видалили всю щелепу. Кажуть, що працівниці були настільки радіоактивно забруднені, що лічильник Гейгера досі зашкалює над їх могилами.

 


Если вам требуется качественная и недорогая декоративная косметика, советую посетить интернет-магазин iCosmo. Такого разнообразия замечательной помады, блеска для губ, кремов и других натуральных beauty-средств вы нигде больше не увидите!


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com