тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

У Харкові створили сапфірову броню для техніки в зоні АТО

НТК "Інститут монокристалів" (Харків) отримав держзамовлення на постачання броні військовим. Про це повідомив голова Північно-Східного наукового центру Національної академії наук України Володимир Семиноженко...

 

 

За даними Семиноженко, мова йде про постачання куленепробивного сапфірового скла — "прозорої броні". Багато років тому інститут освоїв виробництво цієї броні за проектами НАТО для країн НАТО.

"Перше держзамовлення отримано тільки цієї весни (вже рік, як йшло АТО). Чи отримаємо ми за це гроші?", - зазначив Семиноженко. Він також повідомив, що матеріали і детектуючі системи для контролю безпеки, що проводяться в Інституті монокристалів, поставляються для виробництва систем огляду багажу Smiths&Heinmann. Інститут розробляє люмінесцентні мітчики і зонди для медико-біологічного застосування за замовленням компаній США, Канади та Європи.

Підвищенням обороноздатності країни в інституті займаються давно — ще в 2009 році вчені розробили так звану прозору броню. Тепер настав час посилити її сапфірами, вирощеними в лабораторіях інституту.

— Сапфір — унікальний конструкційний і оптичний матеріал, він у п'ять разів міцніше будь-якого зміцненого скла, — розповідає директор НТК «Інститут монокристалів» НАН України Ігор Притула. — Зараз, коли озброєння постійно модернізується і вражаюча сила куль збільшується, воно актуальне як ніколи. Раніше доводилося захищати військових від куль калібром 5,45 мм, 7,62 мм, а зараз російські снайпери вже користуються новими — калібром 12,7 мм

Така куля може пробити зміцнене скло, яке зараз застосовується в бронетехніці, з відстані 100 метрів — відповідно екіпаж бойової машини перед нею беззахисний. Сапфір ж дозволяє зробити прозору броню міцніше — по міцності він такий же, як наконечник кулі, і вона просто розплющується об сапфіровий шар прозорої броні, її енергія знижується, а останній шар склопакета запобігає розповсюдженню осколків в кабіні бронемашини.

 


Вашій увазі новий інформаційний ресурс Агент новин, актуально, об’єктивно про все що відбувається на Сході.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com