тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Інноваційні шини з датчиками контролю

У США реалізується проект, спрямований на використання «розумних» шин для збільшення безпеки дорожнього руху. Оскільки шини є єдиною точкою контакту з дорогою, вони теоретично можуть передавати водієві корисну інформацію, наприклад, про те, що поверхня дороги стала слизькою...

 

Новий дослідницький проект Політехнічного університету Вірджинії покликаний забезпечити доступ і використання цієї інформації, щоб збільшити безпеку на дорогах. За задумом вчених, в шини будуть поміщені керамічні сенсори, які збирають дані про стан дорожньої поверхні і бездротовим способом пересилають інформацію до систем управління автомобіля. Також буде можливість отримати повну інформацію і про стан самої шини, наприклад тиск у повітряній камері.

 


Керує проектом Саєд Тахер (Saied Taheri), професор факультету машинобудування університету Вірджинії і директор Центру шинних досліджень (CenTiRe). Протягом кількох останніх років він розробляв технології збору інформації за рахунок установки сенсорів в автомобільні шини, а в рамках нового проекту він має намір вбудувати в кожну шину по кілька п'єзоелектричних сенсорів за допомогою «прямої інтеграції».

Оскільки при кожному оберті колеса буде більше точок виміру, вчені зможуть забезпечити систематичне отримання інформації. П'єзоелектричні сенсори перетворюють фізичні процеси, такі як зміни тиску, температури і прискорення, в електричні сигнали. У випадку з шинами ці сигнали можуть повідомляти інформацію про тертя між шиною і дорогою, прискоренні автомобіля, а також тиск і структурну цілісність шини. Якщо ці дані будуть бездротовим способом передаватися до бортового комп'ютера, існуючі системи зможуть автоматично адаптуватися до мінливих умов, збільшуючи безпеку.

«Існує багато автомобільних систем контролю, і цю технологію можна застосувати до всіх них, щоб вони реагували, коли їдеш по нерівній поверхні або по снігу, або коли починається аквапланування», - пояснює пан Тахер. Після того як сенсори, системи бездротової передачі даних та алгоритми їх обробки будуть протестовані з використанням мініатюрних роботів, шинні компанії, що беруть участь у проекті, у тому числі Bridgestone, проведуть випробування із застосуванням повнорозмірних шин. Очікується, що на реалізацію проекту піде близько двох років.

 


Ищите в Уральске качественные шины? Вот здесь http://tyre-service.kz/uralsk/shiny наиболее выгодные предложения. Имеются летние, зимние и всесезонные модели разных размеров от ведущих мировых производителей.


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com