тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Перший сайт відсвяткував 25 років

Всесвітня павутина, а саме — гіпертекстова технологія World Wide Web, яка у більшості сучасних користувачів і ототожнюється з самим поняттям «Інтернет», — трохи більше місяця тому відзначила 25-річний ювілей...

 

20 грудня 1990 року була запущена перша у світі веб-сторінка, яка не була тоді публічною, але стала плацдармом для подальшого бурхливого розвитку інтернет-комунікацій і глобальної павутини в цілому. Це зараз без проблем можна за день створити повноцінний сайт, а звернувшись до професіоналів з make-seo.com ефективно його розкрутити, наповнити цікавим і корисним контентом, а тоді це було результатом багаторічної кропіткої праці

Історія розробки тієї системи передачі інформації, яка буде згодом названа інтернетом, йде корінням ще в 50-ті роки минулого століття. Через довгий період розробок, вже в 1969 році вченим з Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса і Стенфордського дослідницького інституту вперше вдалося зв'язатися допомогою ними ж розробленої мережі ARPANET. Мережа була доступна для вузького кола фахівців, була дуже вибагливою і не бажала співпрацювати з іншими мережами.

На зміну ARPANET в 1984 році приходить NSFNet, яка володіла великими можливостями і більш розвиненим функціоналом. Але і ця мережа не отримала широкого розповсюдження. Ідея масовості й доступності подібної глобальної системи комунікацій зародилася в надрах Церну (Європейська рада з ядерних досліджень) у 1989 році. Тоді ж була запропонована концепція Всесвітньої павутини, яка як раз і дозволить спростити процес таких комунікацій.

Ідея належала Тіму Бернерсу-Лі, який як раз і став «батьком» глобальної павутини, розробивши для неї і мову HTML, яка досі є базою для створення веб-сайтів, і протокол HTTP, і ідентифікатор URL, яким користується для переходу на конкретну інтернет-адресу будь-який веб-браузер і донині.

Що цікаво, до того, як приступити до роботи, Тім Бернерс-Ли описав своє бачення «павутини», доступне в архіві W3, начальнику Майку Сендаллу, на що той відповів: «Розпливчасто, але цікаво».

 


Продовжуючи свою роботу, Бернерс-Лі створив, до всього іншого, і перший веб-браузер під назвою WorldWideWeb, а також програмне забезпечення для сервера. Тоді ж розпочав своє існування проект WWW (World Wide Web).

Розробкою «батько» Всесвітньої павутини займався на комп'ютері NeXT, який випускався однойменною компанією Стіва Джобса. Пройшовши всі підготовчі етапи, Бернерс-Лі приступає до створення першого веб-сайту. Перша його сторінка розташовувалася за адресою info.cern.ch (посилання, до речі, досі функціонує). В основу своєї розробки творець глобальної мережі поклав гіпертекст і його приватний прояв, іменований гіперпосиланнями.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com