тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Літак Antipode перелетить Атлантику за 11 хвилин

Канадський інженер і дизайнер Чарльз Бомбардьє придумав проект супершвидкого літака Antipode, здатного подолати відстань від Нью-Йорка до Лондона за 11 хвилин. Максимальна швидкість лайнера може досягати 28 800 км/год...

 

За задумом інженера, для зльоту і посадки Antipode знадобиться звичайний аеродром. Для розгону і підйому в повітря на літаку будуть використовуватися багаторазові ракетні прискорювачі, прикріплені до крил. З їх допомогою лайнер підніметься на висоту понад 12000 метрів і набере швидкість 5 Мах (більше 6000 км/год). Відпрацьовані прискорювачі від'єднуються і повертаються на аеродром, подібно ракеті New Shepard. Після цього бортовий комп'ютер запускає гіперзвуковий реактивний двигун, що розганяє Antipode швидкості 24 Мах (28 800 км/год).

 


Однак тут виникли дві серйозні проблеми – потужна звукова хвиля, а також перегрів крил і носової частини корпусу. Чарльз Бомбардьє звернувся за допомогою до інженера Джозефа Хазелтайна, який запропонував використовувати для їх подолання невідоме раніше аеродинамічний явище під назвою «режим тривалого проникнення». У результаті народилася нова концепція Antipode.

Що ж являє собою режим тривалого проникнення? Для охолодження корпусу і зниження рівня ударної хвилі передбачається використовувати повітряний струмінь, який потрапляє в сопло в носовій частині з надзвуковою швидкістю. Передня кромка крила також може бути оснащена лінійними соплами. Таким чином, всі поверхні, схильні до перегріву, можна охолоджувати до безпечного рівня.

За розрахунками розробника концепту, вартість Antipode складе близько 150 мільйонів доларів за літак. Всі необхідні технології для його створення вже існують.

 


При помощи сервиса tickets.kz вы сможете быстро и выгодно приобрести авиабилеты на любое требуемое направление.


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com