тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Вакалівуд – кіностудія з нетрів Уганди, де знімають неймовірні бойовики з бюджетом 200 доларів

Голлівуд мертвий! Боллівуд вичерпався. Нікітаміхалковуд — і той втомився. Зустрічай Вакалівуд — кіностудію з нетрів Уганди, яка знімає неймовірні бойовики з бюджетом 200 доларів!..

 

Вакаліга — бідне передмістя бідної столиці бідної Уганди. Світ ніколи б не дізнався про цю дірку, якби одного разу тут не завелася кіностудія Ramon Film Prodactions. За час свого недовгого існування місцеві ентузіасти рукопашного бою під проводом режисера-сценариста-продюсер-оператора, монтажера Ісаака Набвани випустили більше двадцяти супернизкобюджетных фільмів. Найвідоміший з них на сьогоднішній день — бойовик 2011-го року «Хто вбив капітана Алекса», чий трейлер, що називається, підірвав Інтернет.

Фільм про війну поліції і наркоторговців був повністю зроблений за місяць і обійшовся кіностудії в 200 доларів. Зйомки відбувалися на вулицях і задвірках рідної Вакаліги, на акторів був одяг з їх власного гардеробу, а в сценах гульні вони тримали в руках склянки з підфарбованою водою, яка повинна була зображувати дорогий алкоголь.

Якщо режисерові здавалося, що в батальній сцені занадто мало учасників, він одягав на обличчя маску актора і знімав його ще раз, але вже з іншого ракурсу. Дурня якась, скаже вибагливий кіноман, вже краще подивитись якийсь хороший мультик, ЧЕТЫРЕ РИТМА СКВОЗЬ СИНЕВУ, для прикладу.

 Не тільки вибухи і руйнування, але і кров персонажів у фільмі «Хто вбив капітана Алекса» — намальовані на комп'ютері. Але так було не завжди. У своїх перших роботах Набвана використовував коров'ячу кров. Однак від неї довелося відмовитися, після того як один з акторів заразився якоюсь гидотою (бруцельоз) і надовго потрапив у лікарню.

Від іграшкових автоматів і пістолетів, якими розмахували актори в ранніх вакалівудских фільмах, режисер тепер теж відмовився. Тому що, незважаючи на те що вертоліт в його картині може мимохідь зруйнувати два міських квартали, Набвана ратує за реалізм. «Пластмасова зброя занадто легка, — говорить він, — тому акторові важче перевтілитися. Ось ми і стали робити бутафорську зброю з металу. З важким автоматом актор і сам вірить, ніби тримає в руках щось справжнє, і це допомагає йому грати краще».

 


Кінотеатри в Уганді не показують фільми Набвани. Поширенням DVD займаються самі актори, продаючи диски на вулицях. І навіть це було б непогано, але заважають місцеві відеопірати.

Зазвичай кіностудія приблизно тиждень успішно поширює на вулицях і ринках Кампали новий вокалівудский фільм, але тут підключаються торговці нелегальними копіями, і Набвана зі своїми акторами знову опиняються подалі від "великих грошей". Наприклад, студії вдалося продати в Уганді 10 тисяч дисків зі своїм бойовиком «Хто вбив капітана Алекса». Пірати продали в десять разів більше.

 

 

Трейлер нового бойовика Набваны "Операція "Каконголіро". Угандійські нестримні» — обіцяє небувале видовище. Після оголошення про збір коштів на «Кікстатері» вакаливудским творцям вдалося зібрати по світу неабияку суму. Бюджет «Угандійський нестримних» аж 2000 доларів! У десять разів більше звичайного! А значить — у десять разів більше вибухів і криків «Кійя!» з угандійским акцентом!

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com