тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

В Японії спорудили найбільший морський вітрогенератор

Минулого літа інженери з Японії представили найпотужніший на даний момент морський вітрогенератор. Висота конструкції склала близько ста п'яти метрів, потужність генератора близько семи мегават, вона оснащена трьома 82-метровими лопатями...

 

 


Величину моделі можна порівняти з пятидесятиповерховим будинком. Утримують унікальну систему на місці чотири двадцатитонных якоря, вона здатна витримувати цунамі і морські хвилі, висотою до двадцяти метрів.

Розташований морський вітрогенератор в двадцяти кілометрах від японській провінції Фукусіма, на спеціально розробленій платформі. Довгий час через тайфуни не вдавалося встановити турбіну генератора. Але тепер, за словами головного інженера проекту, вітряк може винести будь-які природні явища і катаклізми.

 


Секрет незвичайної стійкості системи полягає в ланцюгах, які надійно з'єднують турбіну з якорями. Якщо у разі проходження високими хвилями раптом різко зміниться глибина, то турбіна буде переміщатися в межах норми, що дозволить зберегти всю конструкцію. Розробники проекту стверджують, що їх дітище зможе забезпечувати електрикою більше шести тисяч квартир. Електроенергія подаватиметься на територію держави з допомогою підводного кабелю.

Примітний той факт, що на початковому етапі модель передбачала запас міцності, здатний без проблем витримати двадцятиметрові хвилі. Але практика показала, що в цьому немає потреби, адже в місці установки конструкції хвилі більше десяти метрів не можуть утворюватися.

Трагедія на атомній станції «Фукусіма-1», що сталася весною 2011 року призупинила роботу всіх атомних станцій Японії, що призвело Токіо до енергетичної кризи. Всі сорок вісім ядерних реакторів в цілях безпеки були поступово зупинені. Ця обставина підштовхнула країни до пошуку альтернативних джерел енергії.

 


Морський вітрогенератор є лише частиною грандіозного експериментального проекту. Програма передбачає створення плаваючого вітряка, що складається з трьох вітрогенераторів і однієї плаваючої електропідстанції, яка і стане доставляти на берег отриману енергію. Передбачається, що турбіни будуть використані не тільки для електропостачання будівель, але ще і морських судів.

Над розробкою найбільшою вітряної станції працювали співробітники десяти компаній, у тому числі і представники відомих у всьому світі корпорацій Mitsubishi Heavy Industries Ltd і Marubeni Corp. Токійський університет надав проекту наукову підтримку, а курирує роботу міністерство промисловості, торгівлі та економіки Японії.

 


Компания http://tokidoc.ru/ предлагает полный комплекс электроизмерительных услуг с применением наиновейших технологий и аппаратуры.


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com