тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Котельня «Камчатка» Віктора Цоя

Бажаючі побачити «Ленінград Віктора Цоя», перш за все, відвідають котельню «Камчатку», яка вже протягом кількох років є неофіційним музеєм рок-ідола естради.

 

 

На фото: будинок № 15 по вулиці Блохіна в Петербурзі, в підвалі якого розташована знаменита "Камчатка".


 

 


Під час екскурсії, які організовуються по буднях, відвідувачі музею зможуть побачити унікальні експонати, що мають відношення до життя і творчості легендарного музиканта. У їх числі перша 12-струнна гітара співака, кінопроектор, на якому він крутив свою улюблену кінострічку «Невловимі месники», друкарська машинка, де музикант писав тексти своїх пісень, програвач вінілових платівок та інші.

 


На вихідних в приміщенні знаменитої «Камчатки» проводяться творчі вечори сучасних музикантів. Тут можна вішати сокиру від тютюнового диму, тут музика Цоя грає на бабінному магнітофоні, тут пиво подається в пластикових стаканчиках, але все одно в Камчатці відчувається дух Віктора Цоя. Портрети лідера групи Кіно на стінах, можна купити диски, футболки, фотографії з людиною, музика которогодо цих лунає з машин будь-якого класу, від дев'ятки до мерседеса.

 


 

Тут Віктор Цой пропрацював два роки – з 1986 по 1988. Робота людини, якого кожен з нас згадує як легендарного рок-музиканта, була в цьому місці не з легких. Однак «Камчатка» стала місцем зустрічі однодумців співака, де практично щодня збиралося багато людей, які раділи малому – того, що вони разом і те, що є дах над головою.

 


Ідея створити в котельні клуб і музей рок-музиканта з'явилася у її начальника Анатолія Соколкова. Допомога в здійсненні задуманого надали шанувальники таланту Цоя. У 1999 році котельня була закрита, обладнання демонтовано, а на його місці встановлена сцена, де виступають представники сучасного року.

Відкриття «Камчатки» в якості музею відбулося взимку 2003 року. Незважаючи на те, що минуло вже більше десяти років, він як і раніше офіційно ніде не зареєстрований, так як ця процедура досить тривала, вимагає певних витрат і підтвердження того, що місто потребує в цьому музеї, а його експонати представляють неабияку цінність.

Майже два десятки років «Камчатка» є справжнім місцем паломництва шанувальників знаменитого рок-музиканта. Це говорить про те, що Віктор Цой продовжує жити в наших серцях.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com