тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Воду віком 2,6 млрд років знайшли в Канаді

Міжнародна група вчених, що працює в шахті глибиною 2,4 км недалеко від Онтаріо, виявила воду, вік якої, за деякими оцінками геохіміків, 2,6 млрд років. Вода містить велику кількість метану і водню, здатних підтримувати життя...

 

 

Дослідники з Великобританії і Канади проаналізували зразки води, яка була витягнута з свердловини на глибині 2,4 км. Геофізики виявили, що вода багата воднем і метаном, а також різними формами таких благородних газів, як гелій, неон, аргон і ксенон. Теоретично водень і метан могли б забезпечувати енергією мікробів, які перебували без сонця протягом мільярдів років.

Вік кристалічних порід, що оточували воду, близько 2,7 млрд років. Але на початку дослідження вчені не припускали, що вода може бути одного віку з породою. Використання новаторських методів аналізу рідини, розроблених в Манчестерському університеті, показало, що вік знахідки не менше 1,5 млрд років, але може досягати і $ 2,6 млрд років.

«Ми знайшли рідину, якій мільярди років і яка здатна підтримувати життя. Наше відкриття представляє величезний інтерес для дослідників, які хочуть зрозуміти, як мікроби розвиваються в ізоляції, як зародилося життя і які причини її стійкості в екстремальних умовах, а також на інших планетах», — розповів професор Крістофер Баллентин з Манчестерського університету. Результати роботи були опубліковані в журналі Nature, передає Источник: Watermap.ru .

За словами професора кафедри геохімії МДУ їм. М. В. Ломоносова Дмитра Гричука, вчені використовували складний спосіб докази того, що вік води саме такий, як вони заявляють.

«2,7 млрд років — це вік породи, в якій розташована шахта. А вода йде по тріщинах, і коли вона туди потрапила — це велике питання. Фахівці намагаються використовувати різні ізотопні методи датування води. Виходить, що прості методи показують, що вік води понад 1,5 млрд років. А інші складні хитромудрі розрахунки визначають вік 2,6 млрд років.

З точки зору науки це цікаво, але не можна сприймати як доконаний факт. Вчені виявили у воді підвищену концентрацію метану і водню і пов'язують це з життям мікроорганізмів. Але ці речовини навіть не результат життя, а те, що бактерії можуть використовувати для того, щоб жити. В цьому особливого інтересу для науки як раз немає, так як існують надійні докази того, що життя більш давнє.

Крім того, вчені виявили у воді незвичайні ізотопні комбінації благородних газів, і з цим, швидше за все, фахівці працюватимуть далі», — зазначив пан Гричук.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com