тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найрадіоактивніші місця на Землі. Дослідження Дерека Мюллера

Вчений і ентузіаст Дерек Мюллер минулого року проїхався практично по всій земній кулі в пошуках найбільш небезпечних радіоактивних місць, щоб відповісти на питання, хто на Землі піддається найбільш сильному іонізуючого випромінювання. Зробив він це в рамках зйомки документального фільму для телебачення про уран і про те, як він змінив сучасний світ, а результати досліджень виклав на своєму youtube-каналі Veritasium...


Деякі місця не настільки радіоактивні, як багато могли б подумати, зате Чорнобиль і Фукусіма, за словами науковця, залишають незабутнє враження своїми постапокаліптичними пейзажами.

Дерек також відвідав діючі атомні електростанції, дослідницькі атомні реактори, інститут Марії Кюрі, квартиру Ейнштейна, лікарняні відділення радіоізотопної медицини, уранові шахти, ядерні полігони, а також брав інтерв'ю у численних експертів.

 


А чи існують на сьогоднішній день ефективні методи радіаційного захисту? Цікавою у цьому контексті була інформація кілька років тому, що американським ученим вдалося створити легку тканину, що добре захищає від радіації.

В цій тканині, названою творцями Демроном (Demron) не міститься ні важких металів, на зразок свинцю, ні отруйних речовин. Завдяки малій вазі діапазон застосування Демрона може бути виключно широким — від комбінезонів для медиків і співробітників служб безпеки до захисних тентів і протирадіаційних прошарків в обшивках космічних кораблів. Демрон, на відміну від звичайно використовуваних захисних костюмой, захищає не тільки від альфа-частинок, але також і від бета - і гамма-променів.

Тканина була розроблена американською компанією Radiation Shield Technologies, і спочатку призначалася для медиків, які працюють з рентгенівським випромінюванням. Тепер розробники вважають, що Демрон згодиться для використання у сфері атомної енергетики.

 


На сайте http://tasseco.ru вы узнаете о деятельности компании ТАСС-ЭКО, которая специализируется на проведении аварийно-спасательных работ, а также утилизации опасных отходов.


 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com