тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Cloud Gate: символ Чикаго (США)

Американське місто Чикаго, як і інші мегаполіси світу, має свої символи, одним з яких є скульптура Cloud Gate, що в перекладі означає «Хмарні ворота». На огляд громадськості ця композиція була представлена в 2004 році під час церемонії відкриття Міленіум-парку...

 

З перших днів свого існування Cloud Gate користується величезною популярністю серед жителів, а також гостей міста, незабаром скульптура ставала однією з найбільш фотографованих пам'яток Чикаго.

Ще до того , як було дано офіційну назву, дотепні жителі Чикаго перейменували її в «Бін» (Боб) або гігантську «фасольку», з-за своєрідної форми, і назва прижилася. Офіційна назва, однак, звучить Cloud Gate («Хмарні ворота»), оскільки скульптура являє собою символічні ворота в місто.

 


Коли новий Міленіум-парк був офіційно відкритий в 2004 році після чотирирічної затримки, місто прагнуло продемонструвати скульптуру громадськості, так як влада Чикаго витратила чималу суму в 23 мільйони доларів на те, що стало одним з найяскравіших подій в історії парку.

Скульптура виконана лондонським художником, має індійське коріння, Анишем Капуром, причому це була його перша публічна робота.

На жаль, збірка конструкції серйозно відставала від графіка, і Капур не хотів представляти публіці незакінчений твір. І не без підстави: структура все ще була без оздоблення, не відполірована, і шви на стику металевих листів кидалися в очі.

Як і очікувалося, багато в Чикаго безжально розкритикували і фактично забракували незавершений «Боб» як непотрібний шматок металу. Після урочистого відкриття парку, структуру повернули на подальше доопрацювання. Аж до тих пір, поки вона не була повністю закінчена в травні 2006 року, пройшовши ретельне поліровку і, по суті, перетворивши свою поверхню в гігантське дзеркало, що магічно притягує погляди. Тепер безшовні і поліровані, ворота Cloud Gate відображають і чарівно перетворюють силует Мічиган-авеню, небо і людей, що знаходяться поблизу, у яких завжди, здається, є бажання доторкнутися до сріблястій поверхні скульптури.

Cloud Gate миттєво стали візитною карткою Чикаго, і своєрідним магнітом, центром тяжіння для кожного відвідувача міста. Її люблять за те, що вона створена виключно для розваги і відпочинку, не несучи ніякого змістового навантаження, просто за те, що вона є. До речі, раніше її було заборонено фотографувати, але останні кілька років безглуздий заборону знято, і натовпи туристів і місцевих жителів насолоджуються красою відображених хмар і хмарочосів у величезному «сріблястому хмарі», озброївшись фотоапаратами.

 


Основою для спорудження Cloud Gate є пластини з нержавіючої сталі, їх чисельність досягла 168 штук, а загальна вага конструкції дорівнює ста тоннам. Висота «Хмарних воріт» становить десять метрів, а ширина – двадцять.

 


Если вам нужна виза в Америку, как получить ее в кратчайшие термины, какие требуются документы, другие обязательные условия узнайте на сайте киевского центра визовой поддержки Helpvisa.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com