тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Care-O-bot - ідеальний робот-прибиральник для офісу

В одному з інститутів прикладних досліджень Товариства імені Фраунгофера, розташованому в Штутгарті розробили автоматичний пристрій Care-O-bot, що здійснює прибирання офісних приміщень. Новий робот здатний не тільки пилососити і мити підлогу, а й витрушувати сміттєві корзини, на відміну від існуючих на ринку роботів-пилососів...

 

 

Прибиральник-автомат оснащений пристроями для розпізнавання об'єктів, за допомогою яких орієнтується в просторі, визначає ступінь забрудненості приміщення, наявність сміття в урнах та на підлозі. Робочий процес не вимагає запуску вручну, робот може бути запрограмована на включення за розкладом, наприклад, у неробочий для персоналу офісів час.

Швидкість дій робота наразі невелика, а час, що витрачається на прибирання, приблизно в 4-5 разів більше порівняно з традиційними клінінговими компаніями, де зайняті люди (120 «квадратів» в годину проти 500). Отож, якщо вам потрібна швидка і якісна уборка двухкомнатной квартиры, звертайтесь до компанії Qlean inc.

 


При рості 145 сантиметрів робот важить 150 кілограмів. Він спирається на мобільну платформу. Всі її чотири колеса є ведучими і керованими. Це дається можливість рухатися в будь-якому напрямку і розвертатися на місці. Приблизно за тим же принципом влаштована і система відеоспостереження у верхній частині робота. Стереокамери можуть обертатися навколо своєї осі під прозорим ковпаком, що дозволяє роботові бачити одночасно все, що відбувається навколо.

Робот оснащений переднім і заднім лазерними сканерами, мікрофонами, динаміками і спеціальною камерою, що вибудовує 3D проекції навколишніх предметів. Якщо по команді необхідно переміститися в якесь певне місце, яке може бути зафіксовано в пам'яті робота, він вибирає найбільш короткий шлях. При цьому робот враховує і акуратно об'їжджає не тільки статичні, але і рухомі предмети – наприклад, людину, яка переміщуєтья.

 


Якщо ж людина потрапляє в поле дії робота, машина негайно припиняє виконання будь-яких дій – безпека перш за все. Керувати роботом можна голосом або за допомогою сенсорного екрана на грудях. Висувний екран, і при необхідності може стати невеликою тацею, на якому робот принесе напої або інші предмети.

У Care-O-bot одна «розкладне» рука з 7 ступенями свободи. Рука досить довга, щоб підняти предмети з підлоги або дістати з верхньої полиці звичайного книжкової шафи. Ще сім ступенів свободи має трипала долоню робота. На кінчиках пальців – чутливі сенсорні датчики дотику, які дозволяють тримати в руці навіть крихкі предмети.

У пам'яті робота закладені образи предметів, з якими йому доводиться спілкуватися. Варто одного разу вкласти йому в руку якийсь новий предмет, і робот запам'ятає його, щоб потім провести з ним певні маніпуляції за вказівкою оператора.

 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com