тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Робот-повар від компанії Moley Robotics

Хочете смачно поїсти, але не вмієте готувати? Цей робот вам точно допоможе!..

 

 

Лондонська робототехнічна компанія створила кухонного робота, здатного приготувати справжній повноцінний обід (чи сніданок/вечерю). Робот-кухар — дітище компанії Moley Robotics. Компанія обіцяє, що в 2017 році, після закінчення навчання під керівництвом переможця кулінарного шоу MasterChef Тіма Андерсона, він з'явиться на ринку. Можливо ідеальна кухня майбутнього, така як ось ця желтая кухня і буде оснащена таким чудо-роботом.Робот су-шеф буде запрограмований на 2 тис. рецептів, бажане блюдо можна буде вибрати через додаток. Рецепти можна буде модифікувати виходячи з доступного часу, списку продуктів, бажаної калорійності, типу живлення — і навіть в залежності від того, яке обладнання господареві робота хотілося б задіяти при приготуванні страви.

Андерсон розповів кореспонденту BBC: «Це приголомшливий су-шеф. Створити страву від початку і до кінця? Будь ласка!»

Минулої осені прототип справив враження на глядачів німецької промислової виставки Hannover Messe, приготувавши на їх очах овочевий суп-пюре з крабами. На ринку є й інша сучасна кухонна техніка, наприклад Thermomix компанії Vorwerk, але кухар-робот — це більше, ніж вдосконалений кухонний комбайн. Він діє подібно людським рукам, змінює посуд, так що потенційно може приготувати все що завгодно.

Самі руки, виготовлені Shadow Robot, розміром з людські. Вони забезпечені 129 датчиками, 24 суглобами і 20 двигунами. Вони вчаться, спостерігаючи за роботою кухаря-людини і розкладаючи завдання на команди для рук.

 


Річ Уокер з Shadow Robot поговорив з BBC про те, як складно повністю довірити кухню роботу. Як визначити, чи готове яйце? Як впоратися з продуктом, який може згорнутися? Вокер каже: «Якісь параметри зміняться, і ми побачимо ці зміни за даними сенсорів. Щось стане жорсткішим або м'якшим. Нам потрібно відчувати момент переходу до наступної стадії готування страви».

Компанія заявила, що планує виставити продукт на споживчий ринок за розумною ціною, а також інтегрувати його з холодильником і посудомийною машиною. Таким чином, він зможе замінити більшу частину кухонних приладів. Якщо ви не знаходите в готуванні задоволення і для вас це рутина, можливо, роботизований шеф-кухар незабаром запропонує свою допомогу.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com