тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Мирський замок: перлина Білорусі

Мирський замок – визначна пам'ятка Білорусі, не потребує представлення. Цей дивовижний мікс пізньої готики і ренесансу, побудований на початку 16 століття магнатом Юрієм Ільїничем, і сьогодні змушує серце тріпотіти, а уяву - посилено працювати...

 

Середньовічні товсті стіни, вузькі переходи, круті сходи і величний вигляд Мирського замку незмінно породжують картини, запозичені з історичних фільмів і сміливо домальовані уявою: ось до воріт замку під'їжджає карета в супроводі лицарів, ось дівчина в шикарній пишній сукні піднімається по крутих сходах, ось в залі біля каміна князі за кухлем медовухи ведуть цікаву бесіду...

 


Мирський замок – одна з чотирьох пам'яток Білорусі, внесена в список культурної спадщини ЮНЕСКО. У Мирському замку знайшла наочне відображення феодальна епоха: монументальний і неприступний замок, який уособлює силу і необмежену владу феодала, вселяв повагу і міг захистити власника від ворога. Замок був виконаний з цегли (на деяких цеглинах досі збереглися клейма авторів) і каменю, оточений земляними валами з бастіонами і ровами з водою.

План замку схожий на перекошений чотирикутник, який близький до квадрата, утвореного кріпосними стінами довжиною близько 75 метрів. По кутах стоять 4 вежі, які виступають за стіни. П'ята вежа з аркою знаходиться в середині західної стіни, вона для в'їзду і спрямована в бік селища. Всі вежі замку були житловими. Кількість веж також обрано невипадково і дорівнює кількості чоловіків у роді Ільїничів: 4 бічні вежі – 4 його сина, 1 центральна вежа – сам Юрій Ільїнич.

 

 

 


Однак рід Ільїничів швидко згас – після смерті Юрія Ільїнича його синів ніби прокляли: хто був отруєний, хто загинув від нещасного випадку, хто раптово помер від хвороби. І вже з 1568 року Мирський замок став власністю Радзивіллів, а в 19 столітті – власністю Вітгенштейнів і Святополк-Мирських.

Останній власник Мирського замку помер у 1938 році.

 


Під час Другої Світової війни протягом півроку в Мирському замку розміщувався гетто, пізніше в замку знайшли притулок люди, яких війна позбавила даху над головою. Багато хто залишилися жити в замку і після війни: останній мешканець залишив Мирський замок тільки в 1960х роках. З 1969 року замок був частково законсервований, пізніше почалася його реставрація. Остаточно реставраційні роботи завершилися лише в 2011 році.

 


Если Вам требуется в Гомеле открыть ИП, обращайтесь к опытному юристу Дмитрию Сергевичу Никифорову, тем самым Вы сэкономите деньги, время и нервы.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com