тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

«Будинок-слалом»: найнезвичайніша гірськолижна траса

Зазвичай, коли виникає бажання покататися на лижах з крутих схилів, необхідно вибиратися за межі міста, витрачаючи при цьому багато часу. Але казахський архітектор запропонував вирішити цю проблему шляхом будівництва цієї траси для лижників і сноубордистів прямо з даху житлового будинку...

 

 

Отож, на Світовому Архітектурному фестивалі, що відбувся в Сінгапурі наприкінці листопада минулого року відомий казахський архітектор Шохан Матайбеков презентував три своїх споруди. У підсумку всі його проекти потрапили у фінальну частину фестивалю. Один з них - "Будинок-слалом" в столиці Казахстану Астані - авторитетне видання Financial Times визнало найкращим у своїй номінації, а також він отримав приз глядацьких симпатій.  Згідно оптимістичних прогнозів ця унікальна 21-поверхова U-подібна конструкція може стати справжньою визначною пам'яткою міста, а крім того - досить прибутковим проектом.

 


На відміну від гірськолижних трас на природних схилах, що функціонують лише кілька місяців у році, цей спуск планується використовувати цілий рік. Влітку Slalom House покриють синтетичним снігозамінником Snowflex, який не розтане від високих температур. Для безпеки лижників, вся траса буде обгороджена високим бар'єром.

Довжина спуску складе 326 метрів, а ширина – 27 метрів. Замість підйомників лижники зможуть користуватися скляним ліфтом будівлі. На першому поверсі будівлі планується розмістити торгові площі, а вище перебуватимуть 2-кімнатні житлові апартаменти (421 квартира).

 


Шохан Майтабеков стверджує, що зведення такого об'єкта набагато вигідніше, ніж будівництво штучного схилу і підйомників. Поки що проект офіційно не затверджений, але його орієнтовна вартість складе 70 мільйонів доларів.

Якщо проект буде реалізований, то «Слалом-дім» цілком зможе стати популярним місцем для любителів лиж і сноубордів, бо їм вже не знадобиться витрачати 4 години, щоб дістатися до найближчого гірськолижного спуску.

 


Быстрое и результативное обучение катанию на горных лыжах по индивидуальной программе гарантируют опытные инструктора лыжной школы ACTIV-SPORT.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com