тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Rainier Tower : будинок на ніжці у Сієтлі (США)

Давненько ми не розповідали про хмарочоси. Ось який цікавий екземплярчик височіє у американському Сієтлі. Дізнаємось про цю споруду детальніше...

 

 

Дійсно, безліч у світі можна побачити цікавих споруд і інших пам"яток, ось, наприклад тут Путешествия по странам мира ви зможете ознайомитись з цікавинками у різних куточках світу, багаті ними і США.

 


Коли я побачив цей будинок, він мені відразу нагадав якусь велетенську чарку, чи вазу. Чому власне такої форми споруда, достеменно невідомо, точніше не знайшов відповіді в інтернеті. Скоріш за все подібна конструкція зумовлена економієї цінної землі в самому центрі цього американського мегаполісу. А може подібна ідея була реалізована для певної функціональності, або навіть якщо хочете - ексклюзивності.

Втім нічого так собі получився будиночок, оригінальний, головне щоб "ніжка витримала".

 


40-поверховий хмарочос Rainier Tower — будівля побудована в 1977 році в Сіетлі для банку Rainier. Архітектор — Мінору Ямасакі, який є також автором проекту Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку.

Будівля складається з перевернутої пірамідальної бетонної основи, що займає 11 поверхів та розміщеного на ньому 29 поверхового паралелепіпеда. Загальна висота вежі становить 157 метрів.

Під будівлею розташований Rainier Square підземний торговий центр.

 


На закінчення кілька слів про архітектора. Авторство Мінору поширюється на безліч будівель по всьому світу. Він проектував урядову споруду США в Японії, аеропорти, меморіальний комплекс Макгрегора, корпоративні споруди. Але найвідомішою роботою є вежі-близнюки в Нью-Йорку. Дві будівлі висотою більше ста метрів стали центром міжнародної торгівлі. На момент закінчення будівництва (1970 рік) це були найвищі хмарочоси на планеті.

До речі, він запропонував новаторську систему ліфтів, що включає в себе 95 кабін. Надихнувшись планами нью-йорского метро, Ямасакі створив систему пересування всередині будівлі з переходами від швидкісних ліфтів до місцевих всередині певних секцій на потрібні поверхи. Ця організація простору дозволила збільшити корисні площі на 75%.

У конструкції була використана нова система "трубка-каркас", яка також збільшила кількість використовуваних просторів. Сталеві колони сформували жорстку структуру, утримуючу всі бічні навантаження. На момент закінчення будівництва в 1972 році будівлі були найвищими у світі.

Вежі-близнюки з'явилися вершиною інженерної думки, архітектурної майстерності та людського розуму. А трагедія 11 вересня 2001 року зробила їх меморіалом любові, співчуття і поваги.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com