тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Малюнки з чисел: філософські картини Сієнни Морріс

Нумеризм (Numberism) є унікальною технікою сучасного живопису, розроблений в 2008 році жителькою Портленда Сієнною Морріс (Sienna Morris). Для написання своїх картин дівчина використовує виключно цифри та математичні формули...

 

 

Сучасне мистецтво настільки багатогранне, що, здавалося б, більше нічого придумати оригінального і своєрідного неможливо, але в реальності стан справ зовсім інший. Талановиті люди винаходять все нові і нові жанри, напрями, течії. Кожен художник бачить світ по-своєму: хтось у різноманітті фарб, а хтось вважає за краще використовувати два-три кольори. Але що робити, коли звичних ліній не вистачає для зображення свого бачення світу?

Ой, який правий був Андре Моруа, який написав у 1919 році новелу «Народження знаменитості». Однею працею і талантом, вважав він, не досягнеш успіху.

«Щоб стати знаменитим потрібно зважитися на якусь витівку або створити нову школу. Змішати в одну купу всякі вчені слова, ну скажімо екстеріоризація, динамізм, підсвідомість, безпредметність і скласти маніфест! Заперечувати рух або, навпаки, спокій, біле або чорне, коло або квадрат – це байдуже! Придумати який-небудь «неогомеричний живопис», що визнає тільки червоні і жовті тони, «циліндричний» або «октаедричний», який завгодно!»... Цю істину пізнав німецький художник Аллан Хоцель, подивіться тут http://www.risunoc.com/2012/10/allan-hotzel-risunki-karandashom.html його чудові малюнки олівцем, дійсно талант з Великої Букви!

 


Не знаю, чи читала Сієнна Морріс цю новелу, але вона пішла по цьому шляху, придумавши техніку написання картин, з використанням цифр і математичних рівнянь і назвала її нумеризм (numberism). У своїх роботах художниця прагне відобразити красиві моменти життя і показати їх скороминущість.

Одна з її картин, що зображає равлика, намальована числовою послідовністю Фібоначчі, де кожне наступне число дорівнює сумі двох попередніх чисел. 0 1 1 2 3 5 8 13 21 34 55 89 144 233 377 610 987 .... На думку художниці, це ідеальна спіраль, яка в природі зустрічається у равликів.

 


 

Ідея створення текстури з допомогою точки або символів не є новою, але це не було зроблено з допомогою цифр і символів, які мають значення для суб'єкта, каже професор художньої практики Пет Боаш.

Сієнна Морріс, яка завжди захоплювалася математикою і природничими науками, часто проводить час, досліджуючи числа і формули для майбутніх робіт.

 


«Вона не просто малює числа і формує з них зображення, вона дійсно відчуває їх, і цифри не просто цифри, це спектр шляху процесу людини» вважає Дуглас Дженкінс, керівник проекту Portland.

 

 

 

 

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com