тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Створена високоефективна і "довгограюча" ядерна батарея, що працює на воді

Дослідники з університету Міссурі (University of Missouri, MU) повідомили про створення дослідного зразка батареї, яка виробляє електричну енергію за рахунок використання процесу розщеплення води та енергії розпаду одного з радіоактивних ізотопів...

 

Але не це головне, головним є те, що в цій батареї використаний досить новий принцип отримання електричної енергії і абсолютно нова технологія реалізації цього принципу, що робить нову батарею високоефективною і більше довгоживучою, ніж навіть батареї, в яких використовуються дещо інші подібні технології. І все це дозволяє розглядати нові батареї в якості наднадійних джерел живлення для транспортних засобів, літальних апаратів, космічної техніки і в інших областях, де вимоги до надійності, безпеки, довговічності і ефективності висуваються на перше місце.

"Технології створення елементів живлення, що виробляють енергію від енергії радіоактивного випромінювання в ході процесу, званого радиолізом, пильно розглядалися вченими з 1950-х років" - розповідає Джэ Ст. Квон (Jae W. Kwon), професор з університету Міннесоти, - "Такі ядерні технології, якими досить просто управляти, практично не представляють великої небезпеки для оточуючих. І для деяких буде одкровенням, що такі технології досить широко використовуються в навколишньому світі, достатньо згадати лише про датчики диму протипожежних систем, які встановлюються навіть у житлових приміщеннях. В цьому немає нічого страшного, поки дотримуються всі вимоги по експлуатації і техніки безпеки роботи з подібними пристроями".

Головним джерелом енергії в новій ядерній батарейці є радіоактивний ізотоп стронцій-90, бета-випромінювання якого збільшує електрохімічний потенціал електроліту на основі води. Всі "таїнства" роботи батареї відбувається на поверхні наноструктурованого електрода з діоксиду титану, який працює в якості каталізатора процесу розщеплення води. Цей каталізатор сприяє процесу розщеплення води за допомогою енергії радіоактивного випромінювання, результатом якого є утворення різних кисневмісних сполук.

В результаті досить складних електрохімічних процесів, що проходить через шари платини і діоксиду титану високоенергетична бета-радіація викликає утворення електронно-діркових пар в межах обсягу діоксиду титану. Це створює потік вільних електронів, що посилюється за рахунок поверхневих плазмонів, що утворюються на поверхні платини, який служить джерелом електричного струму.

 


Все мы сталкивались с такой неприятной ситуацией, как отключение электричества, причем в самый неподходящий момент. А чтобы избежать этого советую приобрести источник бесперебойного питания SinPro, который помимо стабильной подачи тока, является надежным защитником дорогостоящей бытовой электротехники. Данный прибор компактный, безопасный, выдает чистое напряжение, и рассчитан на длительное время работы.


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com