тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Концептом Coupe Corbusier Renault вшанувала пам'ять Ле Корбюзьє

Якщо у «Сітроена» є модель на честь Пікассо, то чому б Renault не зробити автомобіль на честь іншого геніального французького митця?..

 

Знаменитий французький архітектор швейцарського походження Ле Корбюзьє (Le Corbusier) визнаний одним з найвідоміших архітекторів XX століття. Багато сміливих прийомів в архітектурі, які він використовував ще на початку минулого століття, зараз входять в число загальновизнаних трендів сучасної архітектури. Можливо, Renault намагається натякнути нам, що стилістика цього футуристичного купе може поставити новий напрямок і для самої французької марки, так і для інших компаній?

Сміливий концепт-кар створений Renault з метою відзначити 50 років з дня смерті відомого архітектора 20-го століття. Автовиробник заявив, що автомобіль не має прямого відношення до якого-небудь майбутнього проекту, а є чисто «поглядом у майбутнє, що дозволяє дизайнерам досліджувати нові шляхи просування вперед». До речі, офіційниц дилер Renault компанія Авангард Моторс саме зараз пропонує послугу рено страхование на найвигідніших умовах.

 


Концепт являє собою купе з довгим капотом, невисоким салоном, драматичною задньою панеллю і дверима гильотинного типу. Геометричні форми задіяні у дизайні передньої панелі, а своєрідна графіка передніх і задніх крил надає йому надзвичайної ексклюзивності. Ніяких технічних деталей, включаючи габарити автомобіля і трансмісію, автовиробник не вказав.

 


Renault описує концепт, як «автомобіль 21 століття, натхненний модерністськими принципами і теоріями великого архітектора». І додає: «При створенні концепт-кара Coupe Corbusier дизайнери керувалися простими ідеями візуалізації естетично приємною структури, геометричної елегантності і майстерності світла».

Проектна команда Renault Groupe пишається можливістю вшанувати далекоглядного архітектора і дизайнера, який заново відкрив архітектуру і зробив її більш доступною громадськості», - говориться в заяві автовиробника.

 


Ле Корбюзьє залишив багату спадщину, а Renault у зв'язку з концептом згадує віллу Савой, завершену майстром в 1931 році в передмісті Парижа. Вона стала однією з перлин модернізму, багато в чому визначила напрям стилю у створенні розкішних заміських будинків багатого регіону Іль-де-Франс і не тільки в ньому.

Помер великий архітектор в серпні 1965 року, але лише нещодавно, а саме 22 жовтня, французький центр національних пам'яток організував виставку «Автомобілі для життя: автомобіль і модернізм в XX і XXI столітті», і якраз на віллі Савой в Пуассі.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com