тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Розсувний будинок Sliding House

Динамічна архітектура, тобто всілякі будинки-трансформери до цих пір в більшості випадків вирішувала лише естетичне завдання. Практичної користі від введення в будинку «ожилих» елементів було мало. Новий котедж не просто незвичайний. Його незвичайність – функціональна...

 

 

Перед нами той випадок, коли зовнішність виявляється оманлива. Подивишся на цю споруду здалеку — ну просто сарай якийсь. Вікна-бійниці, нефарбовані колоди, і взагалі — примітивна форма. Набагато естетичніше виглядають ось ці http://kkbk.com.ua/proekty/zhilye-doma каркасні проекти від компанії «Затишний будинок».

Але варто натиснути кнопку, і перед глядачами оголюється потайна начинка: розділений на кілька частин затишний і світлий будинок з великою вітальнею-оранжереєю.

 


Британська компанія dRMM Architecture витратила кілька років на розробку та зведення в Суффолці (Suffolk) незвичайного котеджу, названого «Ковзний дім» (Sliding House). Замовник Росс Рассел (Ross Russell) бажав отримати щось не дуже химерне, але в той же час передове і інноваційне, щоб було зручно, незвично і екологічно. Так і вийшло.

Деякий час тому щасливий новосел в'їхав в унікальну споруду, а 3 березня 2009 року Алекс де Рийке (Alex de Rijke), глава dRMM, представив Sliding House в Лондоні на виставці та конференції «зеленої» архітектури Ecobuild. Своїм колегам по цеху і гостями де Рийке розповідав, як інновації та політ творчої думки можуть бути з'єднані в енергозберігаючих будівлях «малих форм».

І «зелена» тема була прив'язана до Sliding House невипадково. Цей котедж його основні автори – сам Алекс, а також Джоана Гонсальвес (Joana Pestana Lages Goncalves) – придумали не заради епатажу. Хоча, треба визнати, цей будинок-трансформер вражає, коли бачиш його в дії. Sliding House навмисно «намальований» в стилістиці місцевих ферм і тому здалеку нагадує якийсь сарай або комору.

Фактично Sliding House — це три окремих будівлі, поставлених на загальний бетонний фундамент: основний будинок, флігель і гараж. Перші два вишикувані в одну лінію уздовж коника даху), а гараж розташований збоку.

 


Родзинка ж будинку — його зовнішня рухома оболонка. В одному крайньому положенні додаткові стіни (а вони досить товсті) зберігають тепло і надають будинку «захищений» вид, в іншому – створюють навіс над майданчиком перед заскленою частиною котеджу.

Власник може на свій смак, згідно погоди, настрою, часу доби або року, змінювати ступінь відкритості будинку. Перетворювати його в фортецю, що зберігає тепло, або у вітальню-оранжерею (вона викликає асоціації з теплицею через повністю скляні стіни і дах) під промені сонця.

Головний матеріал всієї цієї конструкції — бруси з модрини. Основні стіни будівлі пофарбовані червоним і чорним, а дерев'яним стінам зовнішнього «пенала» залишений їх природний відтінок. Так що при русі оболонки змінюється ще й переважаючий колір будинку. Переміщаючи оболонку свого котеджу, Рассел змінює параметри його нагрівання сонцем, а також – теплообмін з повітрям, тим самим скорочуючи витрати на обігрів чи кондиціонування.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com