тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

SCiO – молекулярний сканер для аналізу складу продуктів

Як тільки з'явилася новина про те, що хтось розробляє «молекулярний сканер», що дозволяє дізнатися хімічний склад поверхню практично будь-якої речовини, у багатьох прихильників здорового харчування виникли запитання про реальність створення подібної системи, адже це не система, що займає половину лабораторії в НДІ, а портативний прилад, розміром з кредитку...

 

Отож, ізраїльська компанія Consumer Physics, представила свою нову розробку – молекулярний сканер, який сумісний з мобільними пристроями і істотно спрощує процес визначення хімічного складу продуктів харчування. Його проект був запущений на сайті Kickstarter, присвячений колективному фінансуванню.

Унікальний винахід отримав назву SCiO і являє собою компактний спектрометр розміром з USB-флешку. Молекулярний сканер здатний визначати хімічний склад їжі. Для цього її необхідно піднести до продукту, склад якої необхідно визначити, і натиснути на спеціальну кнопку.

 


Методом спектроскопії ближньої інфрачервоної області сканер визначає фактичний хімічний склад об'єкта. Потім отримані та оброблені в хмарному сервісі дані відправляються на мобільний пристрій з встановленим спеціальним додатком. Підключення SCiO до планшетів та смартфонів здійснюється за допомогою бездротового інтерфейсу Bluetooth 4.0 з низьким рівнем енергоспоживання.

Слід зазначити, що з допомогою спектрометра SCiO можна визначити склад не тільки продуктів, але і лікарських засобів. В майбутньому, як затверджують розробники, пристрій зможе визначати властивості косметики, одягу, рослин, ґрунту, дорогоцінних каменів і металів, шкіри, гуми, масла, пластмаси та інших предметів.

Прилад SCiO сумісний з iPhone 4S, 5, 5C, 5S, iPad 3,4, Air iPad, iPad mini, iPad і мобільними пристроями на Android 4.3 і вище з підтримкою Bluetooth 4.0 LE. Пристрій володіє вбудованим акумулятором, заряду якого вистачить на 7 днів автономної роботи. Для його зарядки передбачений роз'єм micro USB.

В даний час проект знаходиться на стадії збору коштів. До справжнього моменту більше 4500 користувачів пожертвували на його реалізацію понад $909 000, хоча для початку масового виробництва було потрібно $200 000. Підтримати розробників і замовити компактний молекулярний сканер SCiO можна на офіційній сторінці проекту на Kickstarter. Ціна питання – $199-299.

 


Для чего применяется сертификация пищевой промышленности по стандарту хассп для малых предприятий, в чем заключается данная процедура, стоимость и сроки оформления.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com