тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Винарна Чертовка – найвужча празька вулиця

Є в Празі одна цікава вулиця, по якій ніяк не можуть одночасно пройти два зустрічних перехожих. На обох її кінцях встановлені світлофори – особливі, призначені тільки для пішоходів. Вулиця називається Винарна Чертовка (Vinárna Čertovka), знаходиться вона неподалік від Карлового мосту та музею Кафки.

 


Вашему вниманию все лучшие Кисловодск гостиницы, с детальным описанием услуг, цен, фото.


 

 

 


Винарна Чертовка відома в чеській столиці, як найвужча вуличка (а, можливо, навіть і у всьому світі). Ширина проходу між будинками становить всього сімдесят сантиметрів. Колись вулиця була безіменною, так як зовсім не вважалася вулицею, а служила пожежним проходом, який запобігає розповсюдженню вогню. У старовину Прага горіла часто, тільки в XVI столітті місто постраждало від двох страшних пожеж.

«Чертовкою» ж називалася виноробня, розташована неподалік. У народі вузький прохід звали «п'яним провулком» – завсідники винарни йшли, тримаючись руками за обидві його стіни. Господар винної лавки помістив над входом в провулок вивіску свого закладу. Так нова назва поступово закріпилося за вулицею. Офіційно це побутова назва не «узаконено», не вписано в міські реєстри, але всі його знають.

Винарня існує і сьогодні. Це популярний маленький ресторан з симпатичним інтер'єром, де продаються хороші вина. Ресторанчик розташований на місці злиття річки Чортиці і Влтави. Його веранда розташовується біля самої води. З неї відкривається мальовничий вид на Карлів міст і Влтаву.

 

 


Чому повісили світлофор? Спочатку жодного світлофора не було. «Чертовка» влаштовувала людям сюрпризи – захмелілі перехожі створювали в провулку затори. Пожежні зобов'язали власника ресторану встановити світлофор, інакше не можна було продовжувати бізнес. Після цього вуличка стала аварійним виходом із закладу на випадок НП. Пройти між будинками уздовж Vinárna Čertovka тепер можна тільки на зелене світло. Людина, що йде, перед початком руху натискає кнопку – на протилежній стороні запалюється червоний сигнал.

 


Незвичайна вулиця згадується у всіх туристичних путівниках, так і ресторан користується популярністю, тому тут збирається багато охочих прогулятися.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com