тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

25 Green - найкрутіший у світі багатоквартирний екобудинок

Один з найбільш примітних реалізованих проектів екобудинків знаходиться в Туріні. Багатоквартирний житловий будинок вражає своїми фасадами. Насправді тільки ними справа не обмежується: «зелені» технології застосовані тут максимально повсюдно.

 

 

Автором цього диво-будинку є італійський архітектор Лучано Піа (Luciano Pia), який давно працює над ідеєю інтеграції природи в звичний і нудний міський ландшафт. Своє дітище він назвав 25 Verde (25 Green), і зелені в цій будівлі, дійсно, більш ніж достатньо!

 


Захоплені критики відзначають, що архітектору вдалося реалізувати свою дитячу мрію — побудувати собі будиночок на дереві. А хто з нас у дитинстві не мріяв про це? Багато хто навіть будував. Але ніколи ще «будинок на дереві» не втілювався в таких масштабах в реальності. І справа не стільки у великій кількості дерев, які у дорослому стані були перенесені на фасади будівлі — такого роду проекти вже існують, і не в єдиному екземплярі.

Все набагато серйозніше — екодім 25 Verde увібрав в себе кілька «зелених» технологій інженерного, а не просто «косметичного» вигляду. Тому може вважатися дійсно еталонним екобудинком, одним з кращих в своєму класі, еталонним на сучасному рівні міського екобудівництва.

 


Про «косметичну» екологічність 25 Verde: на фасадах живуть дерева і чагарники, акуратно пересаджені в дорослому стані в спеціальні, великого обсягу металеві «горщики-діжки». Їх наповнили не просто землею, а особливої поживності, спеціально розробленим грунтом. Це було необхідно для того, щоб в умовах обмеженого обсягу землі великі дерева могли розвиватися повноцінно, всупереч очевидному утруднення для росту коренів.

Ось вже третій рік дерева і чагарники ростуть з нормальною природного швидкістю і виглядають чудово. Значить, ландшафтні дизайнери студії Лайниверди (Lineeverdi) Стефанія Наретто (Stefania Naretto) і Чіара Отелла (Chiara Otella) — обидва доктора с/г наук — довели свій професіоналізм.

Підбір деревних порід був орієнтований на місцеві види з потужною мичкуватою кореневою системою поверхневого залягання. Фахівців зупинили свій вибір на листопадних дерев — їх сезонна мінливість дозволяє будівлі не перегріватися під сонцем влітку і, навпаки, отримувати додаткове сонячне тепло і світло з пізньої осені до ранньої весни. Всього використано 200 великих дерев висотою від 2,5 до 8 метрів.

Безпосередньо на самій будівлі — фасади і дахи — розташоване 150 з них. Решта — у власному дворі П-подібного будинку на Віа Чіабрера (Via Chiabrera), 25. Тепер в Турині за цією адресою, яка добре відомий всім таксистам, красується ще одна визначна пам'ятка.

 

 


Если вы заказываете строительство дома цена является, как правило, самым весомым аргументом. В связи с этим хочу обратить ваш взор на выгодные предложения от ТМ "FrameHouse" – идеальное сочетание качества, комфорта, эстетики и стоимости!


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com