тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Tezuka Architects: дитячий садок, що "виріс" з дерева

Це, мабуть, найоригінальныший дитячий садок у світі. Архітектура прийшла на допомогу ідеї, і навпаки. А ідея полягає в тому, що потрібно перестати оберігати дітей. Треба дати їм шанс ризикувати, відчувати себе і навіть, якщо потрібно, шанс трохи поранитися. Нескінченні сучасні наукові дослідження в один голос стверджують одне і те ж: чим безпечніші стають дитячі майданчики, тим сильніше зростає травматизм серед дошкільнят...

 

 

Причин дві: по-перше, у дитини не виробляється розуміння того, що для нього безпечно, а що ні. Він не відчуває тієї межі, яку ми з вами, дорослі, будучи дітьми, відчули, зірвавшись разок з дерева і хоч і несильно, але обідравши коліно. Коли всі навколо занадто безпечно, не виробляється відчуття небезпеки.

Друга причина ще цікавіше. Виявляється, людину не перемогти. І дух ризикових відкриттів з нього безпечними ігровими майданчиками не вибити. Саме тому, недоотримавши сенсорних відчуттів від світу на дитячому майданчику, дитина, дорослим варто відвернутися, починає лізти куди не слід. Два ці фактори, зустрічаючись в крихітному трирічному тільці, призводять до зростання травматичних епізодів.

Так що якщо не хочете, щоб дитина поранилася, дайте їй поранитися. Саме так! Дайте їй полазити під наглядом в не дуже, здавалося б, безпечному місці. Дайте трохи ризикнути, щоб відчути, зрозуміти власне тіло і його можливості.

 


Власне, цю нехитру думку і використовували японські архітектори, коли збудували цей чудовий садок. Фактично це смуга дитячих перешкод, на якій тебе не лають, а навпаки: заохочують, якщо ти забрався на дерево вище і зістрибнув на рівень нижче.

Садок, спроектований архітектурною студією Tezuka Architects побудований так, щоб серйозно поранитися було неможливо, але при цьому, щоб потрапити в клас, потрібно пройтися по мотузяному містку, або кудись залізти, або десь пролізти, загалом, зробити щось ризиковане.

 


Вчителі та психологи помітили, що у дітей, які ходять в цей розумний садок, не тільки різко знизилися випадки побутового травматизму (всі необхідні йому адреналінові відчуття малюк отримує в садочку), але й покращилася успішність і пропали проблеми з дисципліною.

Якщо давати дитині лазити, поки не втомиться, її потім набагато простіше переконати посидіти спокійно і зосереджено. Так що архітектор вчителеві в цьому садку виявився кращим другом. 


 


Что может быть лучше для ребенка, чем захватывающая веселая игра. Тогда стоит вот такие замечательные мягкие модули купить, имеются в налички разные размеры и цвета, ваш малыш будет в восторге от такого подарка!


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com