тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найзнаменитіші поліглоти світу

Поліглотом називають людину, яка знає багато іноземних мов. А багато-це скільки? П'ять? П'ятдесят? Сто п'ятдесят? Немислима річ скажете ви і помилитеся. Почнемо з божественних осіб і, насамперед, звичайно ж з Будди...

 

 

За переказами Сходу, Будда знав не менше ста п'ятдесяти мов. Багато? Мало? Мабуть, достатньо, щоб його розуміли всі і поклонялися. Однак Магомет, пророк Аллаха, знав взагалі всі існуючі мови світу. Ось він то і є цілком заслуженим прикладом для наслідування.

Тепер перейдемо до звичайних людей, життя яких описана в древніх рукописах. На третє місце поставимо журналіста з Великобританії Гарольда Вільямса.

 


У зрілому віці він знав більш 80 мов, що безсумнівно є чудовим результатом. Цікаво те, що мови він почав вивчати в дитинстві, коли йому було десять років і за рік він вивчив 5 мов, серед яких були і досить складні для сприйняття єврейська і грецька.


На друге місце потрібно поставити кардинала Джузеппе Каспара Меццофанті, зберігача знаменитої ватиканській бібліотеці, що жив на рубежі вісімнадцятого і дев'ятнадцятого століть.

 


Знав він, судячи з історичними записами, 114 мов, і понад 40 діалектів. Цей достойний чоловік здобував славу ще за життя, тому нам і добре відомий його життєпис. Не применшуючи його ролі в історії, треба все-таки висловити певний сумнів. Справа в тому, що він ніколи за своє життя, за межі рідної Італії не виїжджав, що є фактом цілком достовірним. Питається, як же він тоді ухитрився вивчити подібну немислиму кількість мов?


Саме ж серйозне досягнення належить професору копенгагенського університету Расмусу Крістіану Раску (фото вгорі). За своє життя він зумів вивчити більше 230 мов і напевно сам з рахунку збився. Чесно кажучи, важко уявити, як це взагалі можливо, але це доказаний факт.

Професору належить авторство кількох підручників і словників з деякими з цих мов.

 

Ще одна цікава особа - Віллі Мельникова, особистість справді легендарна. На афганській війні він отримав важку контузію і в стані глибокої коми був вивезений в госпіталь. Коли ж він прийшов до тями, то з подивом виявив в собі фантастичну здатність швидко запам'ятовувати нову для себе іноземну мову на слух.

Йому достатньо послухати носія мови його рідною говіркою, його інтонації і вимову, після чого він сам починає говорити цією мовою без найменшого зусилля і акценту. Як це в нього виходить, не може поки пояснити жоден учений у світі. Таким чином він вже вивчив більше 40 мов і схоже зупинятися не має наміру.

 


Устные и письменные переводы с иностранных языков любой сложности и тематики (технические, юридические, медицинские) в четко оговоренные сроки выполнят опытные специалисты бюро переводов Translation Corporation. Гарантия качества, умеренные тарифы.


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com