тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Монастирі Метеори, Греція

Монастирі Метеори є одними з найунікальніших і найкрасивіших пам'яток Греції. Свою назву ця місцевість отримала від грец. «Метеора» (Μετέωρα), що буквально означає «той, що висить у повітрі». Таке визначення красномовно описує ці шість неперевершених грецьких монастирів.

 

 

 


Найбільший монастирський комплекс Греції складався з 24 монастирів, розташованих на вершинах скель, що досягають понад 600 м у висоту. Чернечий центр процвітав до XVII століття, нині збереглося тільки шість діючих православних монастирів.

Історія чернечої громади Метеори починається в IX столітті, коли в печерах скель оселилися відлюдники. По неділях і святах вони збиралися для спільної молитви й трапези. Зі збільшенням числа ченців були побудовані перші два скити. Їх заснування поклало початок чернечій «державі» Метеора.

 


Коли в XIII столітті почалися вторгнення в Грецію хрестоносців і завойовників з сусідніх держав, прямовисні скелі Метеори стали надійним захистом ченцям.

У 1334 році монах Афанасій (Метеорський) на скелі висотою 613 м заснував монастир «Преображення Господнього» або «Великий Метеор», який став головною будовою комплексу. Згідно з легендою, саме Афанасій дав цим скелям назва «Метеори». Він також ввів строгі правила поведінки в співтоваристві, в тому числі виключення жінок з громади.

 


До XVI століття в Метеорах налічувалося вже більше двадцяти монастирів. Але через століття чернечий рух почав занепадати, і на сьогоднішній день збереглося лише чотири діючих чоловічих монастиря і два жіночих.

До кожного монастиря веде гарна асфальтована дорога і кам'яні сходи, що зробило їх доступним та популярним туристичним центром. Зліва від дороги, біля підніжжя Метеори, стоїть скит Дупіани і каплиця Діви (XII століття). Поруч знаходяться зруйновані монастирі. Монастир «Святого Миколая Анапавсаса» (XVI в) розташований на вузькій скелі, що змусило ченців розмістити храми і келії на декількох рівнях, схожих на лабіринт. Стіни храму прикрашають прекрасно збережені фрески Феофана, відомого критського іконописця.

 


У шести кілометрах дорога розгалужується на південь і північ. Справа знаходиться монастир «Русану», розташований значно нижче інших будівель Метеори. Він був побудований в 1288 році і відреставрований в 1545 році як жіночий монастир святої Варвари. Південна дорога веде в монастир-музей «Святого Стефана» (XIV ст) - найбагатший в метеорському комплексі, розташований на особливо красивій скелі, що височіє над містом Каламбака.

 


Крута ущелина відокремлює вершину від основної гори. Єдиний доступний вхід – підвісний міст довжиною 8 м. Тут навчають іконографії та відкрита експозиція монастирських реліквій.

 

Повернувшись на перехрестя і піднявшись 195 кроків на північ ви потрапите в монастир «Варлаама». Його побудували в 1518 році брати Феофан і Нектарій, сини багатої родини, на місці старої будови відлюдника Варлаама. Каплиця Всіх Святих щедро прикрашена фресками Франгоса, критського живописця, мозаїками з слонової кістки і перламутру. У трапезній відкрито музей стародавніх рукописів.

 


Дорога закінчується біля стін «Великого Метеора» - найбільшого і найвищого з монастирів Метеори. Раніше для входу використовувалася плетена драбина. У 1922 році. В скелі вирубали 115 крутих сходинок, але драбина досі використовується для підйому провізії. Великий Метеор неодноразово добудовувався і розширювався.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com